REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

DZISIAJ: Podróż po kosmicznym świecie wyśnionych legend

SANOK. Drachenland, to kontynuacja podróży po kosmicznym świecie wyśnionych legend, w którym postacie przybierają niespotykane formy, a ich przodkowie spozierają na widza z ram landszaftów wiszących na ścianach.

BWA Galeria Sanocka zaprasza:
Lena Hensel
DRACHENLAND
rzeźba/rysunek

wernisaż: 25.02. (piątek) godzina 18.00
wystawa trwa do 23.03.2011rPrace Leny Hensel to warkocz ciasno splecionych znaczeń i zależności, gdzie obiekt, rysunek i poetyckie teksty spotykają się na jednej płaszczyźnie, wzajemnie się przenikają. W akwarelowych rysunkach kreuje atmosferyczne światy, które służą rzeźbom za punkt wyjścia. Odniesienia do mitów skonfrontowane są z abstrakcyjnymi formami czerpanymi ze świata flory, kosmosu i własnych asocjacji.

Prace tworzone przez Lenę Hensel zawieszone są między jawą i snem, są zwierciadłem stanów psychicznych, wizji i lęków. Ten samoistny świat, z ożywionymi postaciami i ich wzajemnymi relacjami, uwodzi widza, zaprasza do snucia własnej opowieści.

Lena Hensel, urodzona w 1980 r. w Berlinie, studiowała rzeźbę w Norymberdze i Krakowie, gdzie w 2007 roku uzyskała dyplom. Mieszka i pracuje w Krakowie i Berlinie.

Jej prace były wystawiane w Niemczech i Polsce, min. indywidualne wystawy Materia in somnis /2009/ i Out of Space /2010/ w Krakowie.

www.lenahensel.com

ZAPRASZAMY!

BWA Galeria Sanocka
Rynek 14
38-500 Sanok
tel. 013 46 36 030
www.galeriasanocka.pl

25-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)