Hokejowe ostatki czas zacząć

28-01-2011

KH SANOK. W dniu dzisiejszym o godzinie 18.00 na sanockiej Arenie dojdzie do pojedynku pomiędzy drużynami Ciarko KH Sanok a Akuna Naprzód Janów. W prawdzie oba zespołu w tabeli dzieli spora różnica punktowa to spotkanie może wydawać się bardzo interesujące z punktu widzenia kibiców hokeja na lodzie.

Klub Hokejowy z Sanoka, borykający się z kłopotami kadrowymi w ostatnich meczach nie imponował. Porażka w Jastrzębiu ograniczyła szanse na zajęcia 4 miejsca w rundzie zasadniczej do minimum. Strata 11 punktów w perspektywie 5 najbliższych spotkań wydaje się być niemożliwa do odrobienia., biorąc pod uwagę fakt, że drużyna JKH (bezpośredni rywal w walce o 4 miejsce), nie ma zwyczaju ponosić porażek na własnym lodowisku.

Natomiast Janów,  który od początku rozgrywek mierzy się głównie z problemami finansowymi oraz brakami kadrowymi, potrafi niejednokrotnie zaskoczyć rywali. Przykładem może być nie tak odległe spotkanie z Tychami, które padło łupem Naprzodu (PZHL zweryfikował wynik jako walkower dla GKS ).

Pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ kibice Sanoczan żądni są deklasacji rywali i zobaczenia swojej drużyny walczącej tak jak w Finale Pucharu Polski.

TABELA POLSKIEJ LIGI HOKEJA PO 31. KOLEJKACH:

Runda zasadnicza rozgrywek ligowych, zmierza do końca. Czekają nas niebawem play-off. PZHL zagwarantował dodatkowe emocje kibicom hokeja, ponieważ wedle nowych przepisów rywalem Ciarko KH może być Cracovia, Unia, GKS Tychy lub też Jastrzębie. Dlaczego? Regulamin mówi następująco:

W fazie play-off drużyna, która zajęła:
a. pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym ma prawo wyboru przeciwnika w I rundzie pomiędzy drużynami 5 – 8,
b. drugie miejsce po sezonie zasadniczym ma prawo wyboru przeciwnika w I rundzie pomiędzy drużynami 5 – 8, które nie zostały wybrane zgodnie z lit. a,
c. trzecie miejsce ma prawo wyboru przeciwnika w I rundzie pomiędzy drużynami 5 – 8, które nie zostały wybrane zgodnie z lit. a i b,
d. czwarte miejsce rozgrywa spotkanie z drużyną, która nie została wybrana

Więc tak na prawdę nie wiemy z kim przyjdzie nam się zmierzyć, ponieważ należy też pamiętać że zespołu z południa Polski niechętnie będą chciały udać się na spotkania do Gdańska czy też mierzyć się z Podhalem, która z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej.

Jeżeli poruszamy już temat II etapu rozgrywek o Mistrzostwo Polski należy pamiętać o zapisie budzącym kontrowersje mianowicie o tak zwanych „bonusach”. Wedle ustaleń Związku w fazie play-off zespół, który zakończył sezon zasadniczy na wyższym miejscu w tabeli gra do trzech zwycięstw, czyli potrzebuje o jedne zwycięstwo mniej do awansu. Od tego zapisu regulaminowego istnieje tylko jedno odstępstwo w przypadku, gdy drużyna rozstawiona z niższej pozycji zwyciężyła w większej ilości bezpośrednich starć. Niestety drużyna Ciarko KH z żadną drużyną znajdującej się w czołówce nie posiada takiego stosunku.

W związku z powyższym można pokusić się o stwierdzenie że duch sportowej rywalizacji poniósł dotkliwą porażkę z zapisami regulaminowymi. W tym względzie PLH wydaje się być na prawdę oryginalna, ponieważ jako jedyna Liga na świecie co roku zmienia formułę rozgrywek.

Póki co dziś pojedynek z Janowem, zaś w niedzielę spotkaniem z Podhalem Nowy Targ, w barwach, którego w poprzednim sezonie występowali między innymi: Zapała, Gruszka czy Malasiński. Więc emocję będą gwarantowane.

Pozostałe spotkania Ciarko KH Sanok
28.01.2011 Ciarko KH Sanok – Akuna Naprzód Janów
30.01.2011 Ciarko KH Sanok – MMKS Podhale Nowy Targ
01.02.2011 KS KTH Krynica – Ciarko KH Sanok
04.02.2011 Ciarko KH Sanok –  Comarch Cracovia Kraków
06.02.2011 GKS Tychy – Ciarko KH Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.