II spotkanie Forum Bieszczadzkiego

19-12-2011

SANOK. W Urzędzie Miasta Sanoka, 15 grudnia odbyło się drugie spotkanie Forum Bieszczadzkiego, którego idea została odnowiona pod koniec września br. z inicjatywy władz Miasta Sanoka. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów, branży turystycznej, okołoturystycznej oraz instytucji i organizacji mających wpływ na kształtowanie i rozwój turystyki w regionie bieszczadzkim.

 

Spotkanie poprowadził Ziemowit Borowczak, z-ca Burmistrza Sanoka. Było ono poświęcone m.in. zagadnieniom wzajemnej wymiany informacji, a także ofert poszczególnych gmin i wydawnictw, współpracy punktów informacji turystycznej.

Wywiązała się żarliwa dyskusja, której efektem były ustalenia zmierzające do rozwoju wspólnej promocji Bieszczadów.

Podjęto decyzję o współpracy w zakresie wymiany informacji pomiędzy centrami informacji turystycznej oraz organizatorami imprez i inicjatyw mogących być obiektem zainteresowania turystów. Zwrócono uwagę na problem przepływu tego typu informacji między poszczególnymi gminami w Bieszczadach. Wskazano także na brak skoordynowania imprez kulturalnych i rekreacyjnych pomiędzy miejscowościami regionu. Aby poprawić tę sytuację, podjęto decyzję o opracowaniu wspólnego kalendarza imprez, który będzie dystrybuowany przez cały sezon turystyczny w gminach regionu bieszczadzkiego.

Wskazano także na potrzebę promowania się pod wspólną marką Bieszczadów, m.in. poprzez opracownie wspólnego wydawnictwa promocyjnego oraz organizowane razem wyjazdy na targi turystyczne. Padła propozycja stworzenia jednego wortalu dla Bieszczadów.

Następne posiedzenia Forum odbywać się będą w kolejnych miejscowościach. Po Sanoku będzie to Cisna, która zorganizuje najbliższe spotkanie. Będzie ono poświęcone tematowi współpracy samorządów i stworzenia ponadgminnej struktury, zajmującej się promocją i koordynacją działań związanych z turystyką w regionie.

 

Agnieszka Frączek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.