Kobieta otruła psa sąsiadów?

14-09-2011

POWIAT SANOCKI. Policjanci interweniowali w sprawie martwego psa. Zdaniem zgłaszającej owczarek niemiecki został otruty przez sąsiadkę. Martwe zwierzę zostanie poddane przez lekarza weterynarii oględzinom i badaniom sekcyjnym. Od ich wyników zależeć będzie dalszych tok postępowania.

Wczoraj, około godz. 11 dyżurny sanockiej Policji został powiadomiony o prawdopodobnym otruciu psa na terenie prywatnej posesji w jednej z miejscowości powiatu sanockiego. Na miejscu zgłaszająca wskazała funkcjonariuszom pomieszczenie gospodarcze, w którym znajdował się martwy pies rasy owczarek niemiecki. Z jej relacji wynikało, że zwierze mogło być otrute przez sąsiadkę.

Zwłoki psa zostaną poddane badaniom przez lekarza weterynarii. Jeśli wyniki potwierdzą, że zwierzę zostało otrute, sprawca odpowie za złamanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt.

Przypominamy, że za nieposzanowanie praw zwierząt grozi odpowiedzialność karna z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt - Kto zabija, uśmierca zwierzę, albo dokonuje uboju zwierząt z naruszeniem przepisów, albo znęca się nad nim podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli sprawca czynu działa ze szczególnym okrucieństwem podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Sanok

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.