Kolejne atrakcje podczas Jarmarku Ikon!

SANOK. Jarmark Ikon coraz bliżej, bo już 17 lipca odbędzie się w Sanoku VIII jego edycja. Organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Jedną z nich będą otwarte warsztaty ceramiczne dla dzieci prowadzone przez pracownię „Angoba” z Czarnej. Dzieci będą miały możliwość pomalowania farbami wodnymi zbiskwitowanych – czyli wstępnie wypalonych – figurek zwierzątek glinianych, które będą mogły zabrać ze sobą do domu.

Artyści z pracowni w Czarnej przeprowadzą również pokaz malowania ceramiki techniką majoliki. Zdobienie polega na nanoszeniu barwnych wzorów uzyskanych z pigmentów mineralnych na surowym szkliwie podkładowym. Zastosowanie tej techniki daje bardzo wysoki poziom trwałości, ale co bardzo cenią sobie artyści – niezwykle malarskie efekty artystyczne.

Goście tegorocznego Jarmarku Ikon będą mogli zapytać również o tajniki warsztatu ceramika, poznać masy ceramiczne, szkliwa, podstawowe techniki ceramiczne i zdobnicze. Artyści odpowiedzą na wszystkie pytania np. dlaczego nie można wypalać ceramiki w piekarniku, albo do czego w ceramice przydaje się kurkuma i sok z buraków. Warsztaty i pokaz odbędą się w 4 odsłonach, co 2 godziny, począwszy od godz. 11.00.

Ale to nie jedyne atrakcje. Na imprezę przyjedzie kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, którzy na swoich stoiskach będą prezentować, oprócz malarstwa ikonowego, m.in. ceramikę, rzeźby, tkaniny, wyroby artystyczne z drewna, wikliny, lnu, jadło regionalne, miody pitne, nalewki, sery, regionalne wyroby wędliniarskie.

Agnieszka Frączek

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."