Koncert chóru Gloria Sanociensis

SANOK. W sobotni wieczór, 19 listopada, w sanockim klubie „Chemik”, odbył się koncert w wykonaniu solistów i chóru Gloria Sanociensis. Okazją do występu były: 93 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, a także beatyfikacja Jana Pawła II.

 

Uroczystość rozpoczął Wojciech Blecharczyk – Burmistrz Miasta Sanoka, który w swoim przemówieniu przypomniał historyczne podłoże tamtych wydarzeń. Następnie zebrani wysłuchali programu artystycznego, na który złożyły się popularne pieśni patriotyczne i piosenki dawne oraz współczesne, np. „Gaude Mater”, „Bogurodzica”, „O Panie któryś jest”, „Hymn Kongresu”, przeplatane recytacjami wierszy. Z programem tym chór Gloria Sanociensis wystąpił kilka dni wcześniej podczas koncertów we Lwowie i Drohobyczu. Funkcję kierownika artystycznego i dyrygenta pełnił Antoni Wojewoda, zaś artystom akompaniował Łukasz Wojewoda.

Organizatorem występu było Katolickie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w Sanoku oraz Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddział w Drohobyczu.

Agnieszka Frączek

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."