Kradł energię elektryczną

SANOK. Do komendy Policji w Sanoku wpłynęło zgłoszenie o nielegalnym poborze energii elektrycznej przez mieszkańca powiatu sanockiego. Natychmiastowa interwencja policjantów potwierdziła zgłoszenie. Mężczyzna prawdopodobnie kradł energię elektryczną od czerwca 2010 roku.


O nielegalnym poborze prądu elektrycznego przy ul. Mickiewicza w Sanoku Policję poinformowali pracownicy Rejonu Dystrybucji Energii w Sanoku. Po przybyciu we wskazane miejsce funkcjonariusze ujawnili, że 38-letniemu właścicielowi mieszkania została wypowiedziana umowa na dostarczanie energii z powodu niepłacenia przez niego rachunków.

Końcem czerwca 2010 roku pracownicy energetyki wstrzymali dostawę energii elektrycznej demontując elementy niezbędne do jej przepływu. Jednak mężczyzna rozpoczął nielegalny pobór prądu. Trwają czynności zmierzające do ustalenia wysokości strat.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."