Kulturalny weekend z Bazarem Sztuki

02-03-2011

SANOK. Cecylia Malik, młoda krakowska artystka, Kulturystka Roku 2010, zdobywczyni Kulturalnego Odlotu 2010 począwszy od 25 września 2009 przez rok codziennie wspinała się na jedno drzewo. Tak powstał niezwykły cykl 365 drzew, dla którego inspiracją była powieść Italo Calvino z 1957 r. Baron drzewołaz.Sanockie spotkanie z Cecylią, poprowadzi Paulina Karpowicz- Heliosz, krakowska artystka, przyjaciółka Baronessy Malik. Spotkania towarzyszą premierze albumu 365 drzew wydanego przez Fundację Bęc Zmiana.

- Akcja trwała równo rok, czyli 365 dni, w czasie których zdobyłam 365 drzew, za każdym razem inne. Jest to mój pamiętnik, ale też prywatna rebelia, mały bunt - mówi Cecylia Malik.

Fotografie zebrane w formie albumu opatrzone są tekstami kilkunastu autorów, m.in. Sylwii Chutnik, Adama Wajraka oraz licznych entuzjastów działania podjętego przez Cecylię Malik, którzy podają rozmaite sposoby czytania 365 drzew, od wątków emancypacyjnych, ekologicznych, zjawiska odzyskiwania przestrzeni publicznej przez mieszkańców miast, po czysto przygodowe.

- Tłumy dziewczyn będą chciały wspiąć się wyżej, niż się da, wyżej, niż się żyje. Do chmur, może nawet do gwiazd. Spojrzą z góry na dotychczasowy dom z jego nagle maleńkim ekranikiem telewizora typu plazma – rozmyśla Sylwia Chutnik.

- Choć Cecylia jest malarką, to jej drzewny projekt dla mnie nie jest tylko artystyczny. On jest przyrodniczy, bo przywraca nam, ludziom, drzewa – stwierdza Adam Wajrak.

Cecylia Malik – absolwentka Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. Współtwórczyni Farmy sztuki oraz Małego Klubu Bunkra Sztuki w Krakowie. Za realizację projektu 365 drzew zdobywczyni tytułu „Kulturystka roku 2010” w plebiscycie słuchaczy Radiowego Domu Kultury III programu Polskiego Radia. Nominowana do  nagrody Kulturalne Odloty krakowskiej „Gazety Wyborczej” (wyniki 5.02.2011).

SPOTKANIE Z CECYLIĄ MALIK:
AUTORKĄ PROJEKTU 365 DRZEW
Sanok: 05.03.2011 (sobota), godz. 16:00, BAZAR SZTUKI
ul. 2 Pułk. Strzel. Podhalańskich 1

BAZAR SZTUKI o godz. 19:00
wernisaż WYSTAWY FILMOWEJ
w której udział bierze kilkunastu artystów głównie z Południowej Polski.

Celem wystawy jest ukazanie filmu jako źródła inspiracji w innych mediach artystycznych. Wystawa miała za zadanie sprowokować twórców działających poprzez różne inne środki wyrazu i zmierzyć się się z tak szerokim spektrum jakim jest film, działający fabułą, dźwiękiem, obrazem.
Zobaczyć będzie można malarstwo, fotografię, instalacje, obiekty, klip, posłuchać utworów muzycznych.

Podczas wernisażu zostaną wręczone nagrody:
za najlepszy pomysł wg oceny jury w składzie:
Agata Sulikowska – Dejena Historyk sztuki – specjalność sztuka nowoczesna, krytyk, kurator.
Angela Gaber - współorganizator wystawy
Ewa Kosior – Szwan – pedagog
Marian Kraczkowski- fotograf
Tomasz Szwan - pomysłodawca, współorganizator wystawy

KLUB PANI K.  godz. 21:00  filmowe party do białego rana!
Zapraszamy wszystkich gości, artystów, miłośników sztuki, filmu, muzyki, tańca.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.