REKLAMA
REKLAMA

SANOK: W zakładach fryzjerskich „znikały” portfele KRONIKA POLICYJNA

POWIAT SANOCKI. W ciągu ostatniego tygodnia sanoccy policjanci przeprowadzili łącznie 170 interwencji. W Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych osadzonych zostało 17 osób.


WYDARZENIA NA TERENIE POWIATU SANOCKIEGO W OKRESIE OD 22-28 LUTEGO 2011 ROKU

OPIS WYBRANYCH WYDARZEŃ

KRADZIEŻ
23.02.2011 Sanok, ul Jagielońska

17 letni  mieszkaniec pow. sanockiego  zawiadomił, że nieznany sprawca dokonał na jego szkodę kradzieży telefonu komórkowego wartości ok. 350 zł.

28.02.2011 Sanok, ul. Kościuszki
Fakt pozostawienia torebki bez dozoru wykorzystał sprawca kradzieży portfela wraz z zawartością na terenie zakładu fryzjerskiego. Pokrzywdzona 33-letnia mieszkanka powiatu sanockiego poniosła straty na kwotę około 360 złotych.

28.02.2011  Sanok ul. Sadowa
22-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła, że na terenie zakładu fryzjerskiego nieznany sprawca dokonał na jej szkodę kradzieży portfela z zawartością dowodu osobistego.

28.02.2011 Sanok, ul . Jagielońska
Nieznany sprawca na terenie zakładu fryzjerskiego dokonał kradzieży portfela z zawartością.  Pokrzywdzona straty oszacowała na około 130 złotych .

WŁAMANIE
24.02.2011 Sanok, ul. Mickiewicza

Włamanie do samochodu m-ki VW Passat . Sprawca z wnętrza pojazdu  zabrał radioodtwarzacz  wartości około 500 zł  na szkodę 56 letniego mieszkańca powiatu sanockiego.

25.02.2011 Zabłotce
Nieznany sprawca włamał się do chłodni skąd zabrał 35 kg. upieczonego mięsa i trzy placki przygotowane na przyjęcie weselne. Sumę strat pokrzywdzony wycenił na około 1300 zł.

NIETRZEŹWI KIERUJĄCY
25.02.2011 Zarszyn, ul. Bieszczadzka

Patrol Ruchu Drogowego  w czasie przeprowadzenia kontroli drogowej ujawnił, że kierujący samochodem marki Citroen 43 letni  mieszkaniec  powiatu sanockiego znajduje się w stanie nietrzeźwości: I badanie – 0.30 mg/l; II badanie – 0.28 mg/l; III badanie – 0.27 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

28.02.2011 Sanok, ul. Jagielońska
Patrol Prewencji  w czasie przeprowadzania kontroli drogowej  ujawnił, że kierujący rowerem 46-letni mieszkaniec  powiatu sanockiego znajduje się w stanie nietrzeźwości; I badanie – 0.62 mg/l; II badanie – 0.67 mg/l; III badanie- 0.64 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

ZDARZENIE DROGOWE
26.02.2011 Pisarowce

Kierujący samochodem Volkswagen Passat 33-letni mieszkaniec  Lublina na drodze k-28 poruszając się w kierunku Krosna , po pokonaniu stromego wzniesienia jadąc w dół, zaczął hamować aby uniknąć najechania na pojazd stojący przed przejazdem kolejowym, po czym zjechał na prawo do przydrożnego rowu i przodem samochodu uderzył w betonowy przepust. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierowca oraz pasażerowie 31-letnia kobieta oraz 12-latek.

CZYNNOŚCI W  POWYŻSZYCH SPRAWACH PROWADZI KOMENDA POWIATOWA POLICJI W SANOKU

Uwaga – sprawcy kradzieży często wykorzystują chwilową nieuwagę swoich ofiar. W związku z powyższym przypominamy kilka zasad, których stosownie w znaczący sposób może ograniczyć działanie zuchwałych złodziei:

– w miejscach niebezpiecznych trzymaj swoją torebkę, saszetkę z przodu, zamknięciem do siebie,
nie trzymaj pieniędzy w jednym miejscu, rozdziel je i umieść w różnych miejscach,
– klucze do mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty z adresem – jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść Twoje mieszkanie zanim zdążysz zareagować,
– jeśli masz przy sobie większą ilość pieniędzy- unikaj zatłoczonych autobusów. Lepiej poczekać kilka minut na następny autobus, niż zostać okradzionym,
– nie trzymaj portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek, w bocznych kieszeniach toreb,
– płacąc za zakupiony towar nie pokazuj całej zawartości portfela, najlepiej mieś wcześniej odliczoną kwotę pieniędzy,
– podczas mierzenia garderoby, pakowania sprawunków, płacenia w sklepie, nie odstawiaj torebki na podłogę lub ladę – złodziejowi wystarczy nawet taki krótki moment,
– zwracaj uwagę na „sztuczny tłok” i zamieszanie wokół Ciebie w sklepie, autobusie czy w innym miejscu,
– zwiększ czujność, jeśli na przystanku autobusowym zauważysz grupę młodych ludzi z reklamówkami lub odzieżą przewieszoną przez rękę. Służy to do zamaskowania momentu penetracji, być może właśnie Twoich kieszeni,
– na ulicy unikaj korzystania z wszelkich podejrzanych usług jak np. wróżenie, gry hazardowe, okazyjne możliwości zakupu itp.

02-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)