„Luksusowe więzienie”

18-05-2011

SANOK. W dniu 25 maja (środa) o godzinie 19.00 w Galerii Krytyków Pokaz w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy „Luksusowe więzienie” autorstwa sanoczanina Tomasza Mistaka.


Malarstwo Tomka Mistaka wyróżnia jego nastrój, monumentalizm formy. Źródeł inspiracji prac należy szukać w otaczających nas surowych, betonowych przestrzeniach.

O swojej twórczości młody artysta mówi: Moja sztuka to surowe spojrzenie na świat współczesny i jego cywilizacyjne produkty. Wytwory człowieka, które powinny uczynić go szczęśliwym, paradoksalnie są mroczne i pozbawione duszy. Najnowszy cykl jego prac, noszący tytuł Luksusowe więzienie, prezentuje nowoczesne budynki więzień (np. Centrum Sprawiedliwości w Leoben) skontrastowane z oszałamiającymi siedzibami dużych korporacji, biurowcami i eleganckimi apartamentowcami  (np. Rockefeller Center w Nowym Jorku, Potsdamer Platz w Berlinie). Okazuje się, że te ostatnie są lepiej zabezpieczone (kamery, alarmy, kraty, stały dozór etc.) niż więzienia.

Tomek Mistak urodził się 7 stycznia 1978 r. Ukończył Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego (dyplom 2005). Wystawiał w galeriach Berlina, Londynu, Płocka, Rzeszowa, Sanoka, Warszawy.

Laureat Nagrody Wojewody Podkarpackiego na Triennale Malarstwa Regionu Karpat Srebrny Czworokąt w Przemyślu (2009). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką projektową. Mieszka w Sanoku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.