REKLAMA
REKLAMA

Adrian Wiśniowski wśród najlepszych leśnych gawędziarzy w Polsce

BIESZCZADY. W dniach 12-13 maja w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbyła się piąta edycja konkursu krasomówczego „Bajarze z leśnej polany”, zainicjowanego przez redaktora Andrzeja Zalewskiego z EkoRadia.

Wśród najlepszych znów znalazł się Adrian Wiśniowski z Nadleśnictwa Cisna, który za gawędę „Czerwona tasiemka” zdobył drugą nagrodę. Tym samym jest on jedyną osobą, która po raz piąty z rzędu znalazła się wśród najlepszych leśnych gawędziarzy w Polsce.

Finałowe zmagania miały miejsce w zabytkowym obiekcie dawnej powozowni w Gołuchowie. Na scenie zaprezentowało się 17 uczestników, wśród których większość stanowili uczniowie szkół leśnych. Jury obradowało pod przewodnictwem prof. Tomasza Boreckiego.

Najlepszym krasomówcą okazał się Michał Denis z Technikum Leśnego w Biłgoraju. Uczennicą tej szkoły jest również laureatka trzeciej nagrody, Magdalena Miszta. Jury przyznało też cztery wyróżnienia,  w tym specjalne dla Zygmunta Burzyńskiego, najstarszego, liczącego sobie 88 lat, uczestnika konkursu.

Tegoroczny poziom prezentowanych gawęd był niezwykle wyrównany; uczestnicy świetnie przygotowali zarówno teksty, jak również ich aranżację – powiedział Adrian Wiśniowski, zdobywca II nagrody. – Tym wyżej cenić muszę moje kolejne trofeum, bo dostrzegam, że coraz trudniej jest je zdobywać.

W trakcie uroczystości ogłoszenia wyników prof. Halina Zgółkowa, członek jury, omówiła pokrótce zasady retoryki, które warto uwzględniać podczas publicznych wystąpień.

Urozmaiceniem imprezy był koncert kwartetu smyczkowego „Capitol” z Wrocławia oraz występ zespołu uczniowskiego z Technikum Leśnego w Warcinie.  Uczestnicy mieli też okazję zwiedzić ekspozycję Ośrodka Kultury Leśnej oraz podziwiać wystawy czasowe w miejscowym Muzeum Leśnictwa.

 

Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

18-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)