„Mały Skrzacik” wyłonił mistrzów ortografii

SANOK. Już po raz 9 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich „O PIÓRO BURMISTRZA”. Uroczyste podsumowanie miało miejsce 18 maja w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku.

W tym roku zmagania ortograficzne miały miejsce 8 maja. Były one przeznaczone dla uczniów wyróżniających się czujnością ortograficzną. Ich celem było sprawdzenie znajomości zasad ortografii i umiejętności zastosowania ich w praktyce oraz integracja międzyszkolna uczniów.

Do rywalizacji o tytułową nagrodę – pióro, przystąpili uczniowie ze wszystkich sanockich szkół podstawowych. Zgodnie z regulaminem reprezentanci zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych – po trzy osoby z każdej klasy trzeciej.

Pierwsza cześć konkursu polegała na wykonaniu czterech zadań ortograficznych. Następnie uczestnikom został podyktowany tekst dyktanda o tytule „Mały skrzacik Hipolit”.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w sali herbowej Urzędu Miasta, w czasie którego wręczenia nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu dokonał Burmistrz Sanoka – Wojciech Blecharczyk wraz z dyrektorem SP 4 – Krzysztofem Zającem.

W tym roku jury przyznało dwie główne nagrody, czyli pióra wieczne, ufundowane przez Burmistrza Miasta Sanoka.
Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Kielar (doradca metodyczny), Krystyna Stec-Lenart (SP4), Małgorzata Florek (SP4) i Agata Nastała (SP4), wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce (ex aequo) otrzymały: Maria Kozimor – uczennica SP2 i Patrycja Wiejowska – uczennica SP4, II miejsce zajęły: Dominika Kuczma (SP4) i Klaudia Kurasz (SP6), natomiast III miejsce zdobyli: Szymon Ekiert (SP6), Zuzanna Zarzyka (SP2), Adam Wrona (SP1) i Anatola Stabryła (SP1).

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Sałaciak (SP1), Wiktoria Stasiak i Klaudia Głuszko (SP3) oraz Piotr Śmiertka i Zuzanna Dżugan (SP6).

Dla szkół, do których uczęszczają mistrzowie – zwycięzcy tegorocznego konkursu, przygotowane zostały pamiątkowe statuetki i przekazane na ręce dyrektorów. Pomysłodawczynią i koordynatorem, organizowanego corocznie w Szkole Podstawowej nr 4 w Sanoku konkursu, jest Krystyna Stec-Lenart, nauczycielka tej szkoły.

Organizatorzy dziękują panu Burmistrzowi za patronat, serdeczne przyjęcie młodych sanoczan. Nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Natomiast sponsorom za życzliwość i otwarte serce, dzięki któremu każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek, a laureaci atrakcyjne nagrody.

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."