Młodzież w działaniu! W Sanoku powstanie radio internetowe…

16-03-2011

SANOK. Dwudziestoosobowa grupa młodych, kreatywnych ludzi z I Liceum Ogólnokształcącego wpadła na pomysł stworzenia w Sanoku radia internetowego. W tym celu złożyła wniosek o dofinansowanie z unijnego programu ,,Młodzież w działaniu”.

Licealiści, którzy wyszli z inicjatywą to dziennikarze – hobbyści, programiści, promotorzy i organizatorzy. Poprzez stworzenie internetowego radia, pragną (pod wpływem licznych głosów z środowiska) zaktywizować działania młodzieży. Praca ta pozwoli młodym dziennikarzom rozwinąć pasje i zdolności oraz umożliwi zdobycie nowych umiejętności, jak i doświadczenia przydatnego w przyszłym życiu zawodowym.

- W naszym mieście brakuje radia, które mogłoby tętnić lokalnym życiem; źródła informacji o lokalnych wydarzeniach społecznych i kulturalnych. Jesteśmy przekonani, iż taka działalność znacznie urozmaici i ułatwi życie mieszkańcom. Dzięki wysokiej popularności Internetu jesteśmy w stanie dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Radio swoim zasięgiem ma obejmować region Bieszczadów (w szczególności miasto Sanok), a także naszych rodaków z zagranicy – motywują swoje działania pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Rozgłośnia niesie ze sobą szerokie możliwości przekazu praktycznych informacji, np. o wydarzeniach kulturowych (m. in. koncertach, występach), wszelkiego rodzaju akcjach, meczach; także rynkowych (np. giełda pracy, ogłoszenia przetargów, ostrzeżenia komunikacyjne, pogodowe, ogłoszenia administracyjne).
– Chcemy również poruszać bieżące problemy dotyczące naszego regionu. Czas antenowy wypełni muzyka (wśród której nie zabraknie lokalnych zespołów) oraz autorskie audycje, felietony i reportaże. Chcemy, aby każdy mógł włączyć się w życie internetowego radia, dlatego też sami słuchacze będą mogli współtworzyć audycje – udostępnimy im kanały SMS i e-mail –
dodają licealiści.

Całą inicjatywę wspiera także Burmistrz Miasta Sanoka. Na razie młodzi ludzie złożyli wniosek o dofinansowanie i czekają na decyzję. Czas oczekiwania spożytkują na budowę internetowej platformy radiowej. Jednak już teraz deklarują, że niezależnie od oceny wniosku, oni i tak postarają się zrealizować swoje zamierzenia.

Na zdjęciu od lewej: Aleksander Jaklik, Judyta Kata, Kamil Sobolak – reprezentujący grupę inicjatywną.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.