Najlepsze zdjęcia prasowe dotarły do Sanoka!

04-02-2011

SANOK. Wspaniałe prace, doskonała atmosfera oraz znacząca frekwencja sprzyjały pozytywnemu odbiorowi wystawy fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2010, której wernisaż odbył się wczoraj (3 bm.) w sanockim Biurze Wystaw Artystycznych.


Organizatorzy wernisażu, wraz z przybyłym z Biura Konkursowego z Warszawy Tomaszem Czuwarą zapraszali gości do zapoznania się z nagrodzonymi fotografiami oraz fotoreportażami.
- Nie wszędzie jest taka fantastyczna frekwencja jak w Sanoku. Mamy naprawdę piękną sytuację, kiedy musimy poczekać chwilkę, aby móc obejrzeć daną pracę - stwierdził Tomasz Czuwara.

- Zawsze chodziłam na wystawy malarskie, a dziś zainspirowana tytułem wernisażu, postanowiłam obejrzeć zdjęcia. Na pewno nie żałuje! Wszystkie prace są świetne, choć ja mam już wybraną moją ulubioną – komentuje jedna z sanoczanek.

Prace pogrupowane w 6 kategoriach (cywilizacja, portrety, społeczeństwo, sport, wydarzenia, przyroda i środowisko naturalne), ułożone są na 33 planszowych tablicach. Zdjęcia, zostały zrobione od 1 kwietnia 2009 roku do 31 marca 2010. Nowością w tegorocznej edycji konkursu jest multimedialny fotoreportaż, tzw fotokast – znak zmieniających się czasów.

Konkurs przeznaczony był tylko i wyłącznie dla profesjonalistów, a to znaczy, że fotograf musi publikować swoje zdjęcia w mediach. Decyzje o nagrodach podejmowało jury fotoedytorów, czyli osoby wybierające najlepsze zdjęcia w czołowych polskich tytułach prasowych.

Przewodniczącym był Wojciech Druszcz, który przez długi czas w „Polityce” prowadził dział Foto. Pozostała cześć jury (wyłącznie męska) reprezentowała m.in. „Fakt”, „National Geographic”, „Rzeczpospolitą”.

- Jest tu wiele prac, które rzeczywiście zwracają uwagę. Jestem zaskoczony ilością „wolnych strzelców” wśród autorów. Pojedyncze zdjęcie Adama Kozaka, portret jak zwykle rewelacyjny. Na pewno warto też zwrócić uwagę, co się dzieje u Wojtka Grzędzińskiego – zachwycał się fotograf Daniel Michałkiewicz.

Wystawę można obejrzeć do 18 lutego!


Joanna Bryndza


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.