Pijany kierowca fiata zatrzymany w policyjnym pościgu

21-11-2011

PRZYSIETNICA/POWIAT BRZOZOWSKI. Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca fiata, który nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę przed policyjnym radiowozem. Już po kilku minutach został zatrzymany i wówczas okazało się, co było powodem jego zachowania. 20-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Cieszył się nim rok.

 

W nocy, kilkanaście minut po godz. 4 brzozowscy policjanci otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy fiata bravo. Funkcjonariusze oznakowanym radiowozem w Przysietnicy zauważyli ten pojazd. Policjanci podali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten jednak zignorował to i znacznie przyśpieszył, podejmując ucieczkę. Radiowóz na sygnałach podjął za nim pościg, ale już po przejechaniu kilku metrów kierowca zatrzymał pojazd i próbował uciekać pieszo. Po chwili jednak był już w rękach funkcjonariuszy.

Uciekinierem okazał się 20-letni mieszkaniec Przysietnicy. Młody człowiek był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Poza kierowcą w pojeździe znajdowało się jeszcze trzech młodych pasażerów. Na szczęście w wyniku tego pościgu nikt nie doznał obrażeń.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy. Cieszył się nim rok. .

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 20-latkowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat. Młody człowiek odpowie również za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

KPP Brzozów

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.