Pijany kierowca fiata zatrzymany w policyjnym pościgu

21-11-2011

PRZYSIETNICA/POWIAT BRZOZOWSKI. Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca fiata, który nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę przed policyjnym radiowozem. Już po kilku minutach został zatrzymany i wówczas okazało się, co było powodem jego zachowania. 20-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Cieszył się nim rok.

 

W nocy, kilkanaście minut po godz. 4 brzozowscy policjanci otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy fiata bravo. Funkcjonariusze oznakowanym radiowozem w Przysietnicy zauważyli ten pojazd. Policjanci podali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten jednak zignorował to i znacznie przyśpieszył, podejmując ucieczkę. Radiowóz na sygnałach podjął za nim pościg, ale już po przejechaniu kilku metrów kierowca zatrzymał pojazd i próbował uciekać pieszo. Po chwili jednak był już w rękach funkcjonariuszy.

Uciekinierem okazał się 20-letni mieszkaniec Przysietnicy. Młody człowiek był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Poza kierowcą w pojeździe znajdowało się jeszcze trzech młodych pasażerów. Na szczęście w wyniku tego pościgu nikt nie doznał obrażeń.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy. Cieszył się nim rok. .

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 20-latkowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat. Młody człowiek odpowie również za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

KPP Brzozów

INWEST PROFIL DRIM

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.