Pijany nastolatek zdewastował pojazdy

TURZAŃSK/POWIAT SANOCKI. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w niedzielę w Turzańsku. Uszkodzeniu uległ garaż, ogrodzenie prywatnej posesji oraz trzy samochody. Sprawcą całego zajścia okazał się 18-letni kierowca opla. W chwili zdarzenia był pijany.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę  około godz. 2 w nocy  w miejscowości Turzańsk (powiat sanocki) .Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący oplem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drewniany garaż, w którym znajdował się pojazd  marki Renault. Następnie opel uderzył w zaparkowanego na podjeździe volkswagena passata, spychając go na ogrodzenie prywatnej posesji. Silne uderzenie pojazdów spowodowało, że passat uderzył w zaparkowany samochód osobowy marki Fiat Uno. Kierujący oplem zakończył jazdę na drzewie.

Kierującego oplem 18-letniego mieszkańca gminy Zagórz poddano badaniu na stan trzeźwości. W chwili zdarzenia miał 1,15 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się,  że 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Nie miał przy sobie dokumentów pojazdu ani ubezpieczenia OC. Samochód, którym się poruszał pożyczył od swojego wujka.

Pasażerem opla był 17 –latek , który w chwili zdarzenia także znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Potwierdził, że samochodem jechał jego kolega, który wcześniej pił alkohol. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia oprócz alkoholu była także nadmierna prędkość.

Zarówno kierujący, jak i pasażer nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Zebrany materiał dowodowy posłuży Policji do ustalenia przebiegu i przyczyn zdarzenia. Czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Komańczy.

KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."