Potrącenie w Zahutyniu. 12-latka trafiła do szpitala. Nietrzeźwy kierowca uciekł z miejsca wypadku (AUDIO)

13-12-2011

ZAHUTYŃ. Wczoraj (12 bm.) w Zahutyniu, na przejściu dla pieszych,  została potrącona 12-letnia dziewczynka. Sprawca zdarzenia uciekł z miejsca wypadku. Po kilku godzinach funkcjonariusze ustalili, że pojazdem kierował 40-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 16.40. Z ustaleń Policji, co do przebiegu zdarzenia wynika, że kierujący osobowym fiatem potrącił pieszą. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa osobom przechodzącym przez przejście dla pieszych i wjechał w 12-letnią dziewczynkę, która przechodziła przez przejście jako pierwsza. Sprawca nie udzielając pomocy poszkodowanej, oddalił się z miejsca zdarzenia.

Sanoccy policjanci w wyniku podjętych czynności ustalili, że o godz. 20 zatrzymali kierowcę fiata, którym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna w chwili osadzania go w policyjnym areszcie znajdował się w stanie nietrzeźwości. Alkomat wskazał w jego organiźmie 1,5 promila alkoholu.

Potrącona dziewczynka została przewieziona do szpitala. Badania lekarskie wykazały, że doznała ogólnych potłuczeń, urazu głowy oraz brzucha.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.

KPP SANOK / Esanok.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.