REKLAMA

Ruszyła rewitalizacja placu św. Michała w Sanoku

SANOK. Miasto Sanok rozpoczęło realizację projektu „Sanocki Park Dziedzictwa Kulturowego. Etap VII. Rewitalizacja placu św. Michała wraz z przyległymi ulicami”. Ponad 8 mln zł dofinansowania na ten cel władze miasta pozyskały z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

 

Rewitalizacja placu św. Michała wraz z ulicami przyległymi jest VII etapem realizowanego od kilku lat miejskiego programu „Sanocki Park Dziedzictwa Kulturowego”, w ramach którego Miasto dokonało już przebudowy Rynku.

Jego podstawowym celem jest ożywienie gospodarcze i społeczne centrum Sanoka oraz zwiększenie potencjału turystycznego miasta poprzez przekształcenia architektoniczno – przestrzenne. Realizacja projektu, na który pozyskaliśmy dofinansowanie, przyczyni się do ochrony obiektów zabytkowych Sanoka, poprawy jego wizerunku – mówi Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka.

Prace rewitalizacyjne rozpoczęły się 6 grudnia od ulicy Sobieskiego, gdzie zostaną wykonane: sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieć wodociągowa, a potem nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z chodnikiem. Zakończenie prac na ul. Sobieskiego planowane jest do końca II kwartału przyszłego roku.

Następie przebudowane zostaną: plac św. Michała, ulice Wałowa, Grzegorza z Sanoka, Piłsudskiego oraz fragment Kazimierza Wielkiego. Wykonane tu zostaną: sieć kanalizacji deszczowej, sieć wodociągowa, nowa nawierzchnia wraz z chodnikami z kostki brukowej i granitowej, a także oświetlenie uliczne. Na placu św. Michała całości dopełni montaż elementów małej architektury i nasadzenie zieleni niskiej oraz wysokiej. Wstępem do prac będą badania archeologiczne na 3 stanowiskach, połączone z inwentaryzacją odkrytych obiektów

W ramach projektu wyremontowany będzie także zabytkowy dom mansjonarzy. Nowy wygląd zyskają kamienice przy placu św. Michała oraz ulicy Piłsudskiego. Wszystko zostanie objęte monitoringiem, co podniesie poziom bezpieczeństwa w centrum miasta.

Wartość projektu to koszt 9 667 304 zł. Zakończenie inwestycji planowane jest do połowy 2013 r.

Na czas robót remontowane ulice będą zamykane odcinkami, dlatego zwracamy się z prośbą do użytkowników ulic o dostosowanie się do wprowadzonych zmian organizacji ruchu, a za wynikłe z tego tytułu utrudnienia przepraszamy.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

13-12-2011
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.