Program XXI Festiwalu Adama Didura

SANOK. 25 września w Sanockim Domu Kultury rozpocznie się XXI Festiwal imienia Adam Didura, który potrwa do 2 października. Natomiast 22 września zainauguruje swoją działalność Festiwalowe Kino Artystyczne.

 

PROGRAM:

XXI FESTIWAL IM. ADAMA DIDURA
Sanocki Dom Kultury  25 września – 02 października 2011

Dyrektor Festiwalu Waldemar Szybiak

Preludium: Festiwalowe kino artystyczne  (sala widowiskowa SDK)

22 IX 2011
godz. 18.00    E. Kolirin – Przyjeżdża orkiestra
godz. 20.00    M. Forman – Amadeusz
23 IX 2011
godz. 18.00    W. Saniewski - Wygrany
godz. 20.00    D. Aronofsky – Czarny łabędź
24 IX 2011
godz. 18.00    L. Siváková – Niebo, piekło… ziemia
godz. 20.00    J. Nvota – Muzyka

25 IX 2011  godz. 18.00 (sala widowiskowa SDK)
Inauguracja Festiwalu
Najpiękniejsze polskie pieśni – Chopin, Żeleński, Karłowicz
URSZULA KRYGER – mezzosopran
Warszawscy Soliści Concerto Avenna pod dyrekcją Andrzeja MYSIŃSKIEGO
Prowadzenie koncertu: Piotr Nędzyński

26 IX 2011  godz. 19.30 (Kościół Przemienienia Pańskiego)
Gioacchino Rossini – Mała Msza Uroczysta (Petite Messe Solennelle)
AGNIESZKA BOCHENEK-OSIECKA – sopran, MAGDALENA SPYTEK-STANKIEWICZ – mezzosopran, ADAM SOBIERAJSKI – tenor, JAROSŁAW KITALA – baryton, SEBASTIAN MATYJA – organy, ANTONI BROŻEK – fortepian
Chór Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Jarosława WOLANINA

27 IX 2011  godz. 18.00 (sala widowiskowa SDK)
Słynne balety XX wieku
Sergiej Prokofiew – Romeo i Julia
Julia – PAULINA WOŚ, Romeo - OLEKSANDR APANASENKO, Matka – ZOFIA KNETKI, Rozalinda – MONIKA WYRĘBSKA, Tybalt – SERGII OBEREMOK, Merkutio – ANATOLIJ IVANOV, Benvolio – TOMASZ KĘCZKOWSKI, Fatum – GENADIJ RYBALCHENKO
Inscenizacja i choreografia: Jerzy MAKAROWSKI, dekoracje, kostiumy, plakat: Ryszard KAJA, realizacja światła: Jerzy STACHOWIAK, kierownik baletu: Bożena KLIMCZAK, asystenci choreografa: Ałła ABESADZE, Piotr OLEKSIAK, nauka szermierki: Maciej SZUMSKI, Soliści, koryfeje, zespół baletu Opery Wrocławskiej oraz szermierze

28 IX 2011  godz. 18.00 (sala widowiskowa SDK)
Wieczór Sergieja Rachmaninowa
II koncert fortepianowy c-moll op.18
OLENA YURCHENKO-SELETSKA – fortepian
Orkiestra Konserwatorium Lwowskiego pod dyrekcją Jurija BERVETSKIEGO
Aleko  (Aлеко) – opera jednoaktowa
Aleko – SERGIY SEWASTIANOW, Zemfira – IRYNA BARAKHOWSKA, Młody Cygan – TARAS RIZNIAK,  Stara Cyganka – OLEKSANDRA KUNITZYNA, Stary Cygan – MYKHAYLO PODKOPAYEW, reżyseria: W. DUBROWSKIJ, scenografia: T. RYNDZAK, kierownik chóru: M. TELISZEWSKY, kierownik baletu: Ol. BOBKIW. Orkiestra, chór i balet Konserwatorium Lwowskiego pod dyrekcją Jurija BERVETSKIEGO

29 IX 2011  godz. 18.00 (sala widowiskowa SDK)
Koncert operowo-pieśniowy
TATIANA HEMPEL-GIERLACH – sopran, ROBERT GIERLACH - bas-baryton, WOJCIECH GIERLACH – bas, KAROLINA WÓJCIK – sopran (debiut festiwalowy), Anna MARCHWIŃSKA – fortepian
prowadzenie koncertu: Sławomir Pietras

30 IX 2011 godz. 18.00 (sala widowiskowa SDK)
Niezapomniane musicale
Jerry Herman – HELLO, DOLLY !
Dolly Levi Gallagher – GRAŻYNA BRODZIŃSKA, Horacy Vandergelder – MICHAŁ MUSIOŁ, Kornel Hackl – TOMASZ BIAŁEK, Irena Molloy – ANITA MASZCZYK, Minnie Fay – MAGDALENA ŁAMACZ, Ermengarda – SYLWIA BOCIAN, Ambroży Kemper – PRZEMYSŁAW ŁAMACZ, Staruszka – ELŻBIETA PILSZAK-LAMLA, Ernestyna – IZABELA WITWICKA, Rudolf Reisenweber – JERZY GOŚCIŃSKI, Stanley - JERZY BYTNAR, Sędzia – ARKADIUSZ DOŁĘGA, Kucharz I – ROMAN GOŁEMBSKI, Kucharz II – TADEUSZ RYT, Kucharz III – RYSZARD OPYDO
reżyseria: Maria SARTOVA, kierownictwo muzyczne: Wojciech RODEK, scenografia: Jerzy BODUCH, kostiumy: Barbara PTAK, choreografia: Władysław JANICKI, przygotowanie chóru: Barbara STANISZ
Orkiestra, chór i balet Gliwickiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Wojciecha RODKA

01 X 2011 godz. 19.30 (Kościół Chrystusa Króla)
Wielkie dzieła wokalno- instrumentalne
Giuseppe Verdi – Requiem
Messa da Requiem
KATARZYNA OLEŚ-BLACHA – sopran, ANNA LUBAŃSKA – mezzosopran, TOMASZ KUK – tenor, VOLODYMYR PANKIV – bas
przygotowanie chóru: Zygmunt MAGIERA
Orkiestra i Chór Opery Krakowskiej pod dyrekcją Warcisława KUNCA

02 X 2011 godz. 18.00 (sala widowiskowa SDK)
Wykonanie kompozycji nagrodzonej  w XIX Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Adama Didura
Dariusz PRZYBYLSKI – Broch Lieder – cykl pieśni na baryton i fortepian
Operowe arcydzieła
Wolfgang Amadeus Mozart – Cosi Fan Tutte ossia La scuola degli amanti (Tak czynią wszystkie, czyli Szkoła kochanków) – opera komiczna w 2 aktach Fiordiligi – SWIETŁANA KALINICHENKO, Dorabella – KATARZYNA HARAS, Despina – EWELINA SZYBILSKA, Ferrando – LESZEK ŚWIDZIŃSKI, Guglielmo – STANISŁAW KUFLYUK, Don Alfonso – ZBIGNIEW WUNSCH,nkierownictwo muzyczne: Piotr WARZECHA, współpraca muzyczna: Antoni DUDA, Krzysztof DZIEWIĘCKI, inscenizacja i reżyseria: Henryk KONWIŃSKI, dekoracje i kostiumy: Barbara JANKOWSKA, kierownictwo chóru: Krzysztof MARTYNIAK
Orkiestra i chór Opery Śląskiej pod dyrekcją Piotra WARZECHY

 

Festiwalowi towarzyszą:
-XIX Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski im. Adama Didura
-XIX Obóz Humanistyczno – Artystyczny
-Wystawa Opery Krzysztofa Pendereckiego
-w fotografii Juliusza Multarzyńskiego

|
Ergo Hestia

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."