SHLPN: Piękny remisowy mecz na zakończenie roku

19-12-2011

SANOK. Rok 2011 zakończył piękny mecz pomiędzy Geo-Eko a Multi Oknami, trzymający w napięciu od pierwszych do ostatnich sekund. Mecz zadowoliłby najwybredniejszych koneserów piłki nożnej, bo było w nim wszystko, śliczne akcje, piękne bramki, ostra, nieustępliwa gra.

Wynik był jednak absolutnie nie zadowalający dla żadnej ekipy. Już w dziesiątej sekundzie Bartosz Sieradzki otworzył wynik, chwilę później podwyższył na 2-0 Rafał Węgrzyn. Obydwie akcje piękne, koronkowe, zakończone technicznymi strzałami. Multi szybko wzięło się do odrabiania strat i Tomasz Pałysz wraz z Łukaszem Sową wyprowadzają swój zespół na prowadzenie. Minimalne prowadzenie Multi, z systematycznie powiększanym wynikiem 4-3, 5-4, 6-5 i 7-5 na kilka chwil przed końcem meczu. Geo zagrało jednak końcówkę niezwykle ambitnie i zdołało doprowadzić do remisu w ostatniej minucie meczu. Bramkę na wagę remisu zdobywa Maciej Błażowski, zmieniając kierunek lotu piłki po mocnym strzale jednego z graczy. Na dwadzieścia sekund przed końcową syreną Jakub Kokoć śle potężną bombę w stylu Roberto Carlosa z połowy boiska, jednak trafia w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Wojciecha Meneta. Spory udział w zdobyciu punktu miał również Sebastian Jajko, który popisał się kilkoma wyśmienitymi obronami.

GEO-EKO – MULTI OKNA 7:7 (4:5)
Bramki: Geo-Eko: Sieradzki Bartosz (3), Błażowski Maciej, Dąbrowiecki Tomasz, Węgrzyn Rafał, Kokoć Jakub (1); Multi Okna: Pałysz Tomasz (3), Sowa Łukasz (2), Biesiada Sylwester, Gembuś Robert (1); żółta kartka: Biesiada Sylwester

Równie zacięty był mecz pomiędzy Brzozowem a Kingsami. Ci pierwsi rozpromienieni ubiegłotygodniowym zwycięstwem nad Harnasiami liczyli na powtórkę znakomitego meczu i zainkasowanie kolejnego kompletu punktów. Obydwa zespoły potraktowały ten mecz bardzo poważnie, bo zarówno jednych jak i drugich stać na premiowane pucharem i medalami miejsce, a do tego oba zespoły zdobyły dotąd jednakową liczbę punktów. W pierwszej serii spotkań padł remis 2-2, w rewanżu niewiele zabrakło by znów drużyny podzieliły się punktami. O jedno trafienie skuteczniejsi okazali się jednak Królowie, i to oni udali się na przerwę świąteczną w zdecydowanie lepszych humorach.

HTP BRZOZÓW – KINGS 4:5 (1:2)
Bramki: HTP: Barański Dariusz, Szewczyk Stanisław, Orłowski Krzysztof, Tesznar Piotr; Kings: Burczyk Andrzej (2), Piotrowski Krzysztof, Ryniak Tomasz, Dąbrowiecki Mirosław; żółte kartki: Tesznar Piotr, Kruszyński Kamil, Pawiak Sebastian, Dąbrowiecki Mirosław

W pozostałych dwóch meczach faworyci nie zawiedli, i tak Trans-Gaz wypunktował Czarnego Konia 5-1, a Harnasie – Transbud 9-2. Szczególnie ten pierwszy mecz mógł mieć zupełnie inny przebieg. Czarny Koń miał w tym meczu chyba dwukrotnie więcej stuprocentowych sytuacji od przeciwnika, jednak bramkarz Trans-Gazu – Janusz Kokoszka zaczarował przed meczem słupki i poprzeczki, bo brzdęk obijanego aluminium słychać było chyba sześciokrotnie. Z kolei pod drugą bramką działy się zupełnie inne „cuda”, gdyż do siatki wpadały piłki w sytuacjach, w których nie miały prawa tam się znaleźć. W drużynie gazowników znakomitą partię rozgrywał Tomasz Kociuba, który strzelił trzy piękne bramki.

TRANS-GAZ KARCHERY – CZARNY KOŃ 5:1 (1:0)
Bramki: Trans-Gaz: Kociuba Tomasz (3), Kwolek Gracjan, Malik Kamil (1); Czarny Koń: Ziemiański Bartosz (1)

Harnasie unieśli się zbójnicką dumą po ubiegłotygodniowej porażce, tym razem od samego początku pokazując kto będzie rządził na parkiecie. Rozluźnili szyki dopiero przy stanie 7-0, pewnie ostatecznie wygrywając z Transbudem 9-2. Hattricka w tym meczu ustrzelił Piotr Spaliński. Zwycięstwo Harnasi, przy remisie Multi, pozwoliło zrównać się punktami tym przewodzącym tabeli drużynom.

HARNAŚ-BŁONIE – TRANSBUD 9:2 (5:0)
Bramki: Harnaś: Spaliński Piotr (3), Koczera Tomasz (2), Bukowski Marcin (2), Adamski Grzegorz, Hodyr Daniel (1); Transbud: Zacharski Piotr, Pałys Damian; żółte kartki: Wijas Dariusz, Fil Piotr

Następna kolejka odbędzie się dopiero 13 stycznia 2012 r., mamy zatem niemal miesięczną przerwę w rozgrywkach. Spotkają się wówczas:
18.00 – TRANS-GAZ : MULTI OKNA
18.50 – HARNAŚ-BŁONIE : CZARNY KOŃ
19. 40- KINGS – TRANSBUD
20.30 – JOMA : HTP BRZOZÓW
pauzuje Geo-Eko

Później przez dwa piątki (20 oraz 27 stycznia), na hali sportowej w Zagórzu odbędzie się Puchar Ligi. Poznamy wówczas zdobywcę pierwszego trofeum bieżącego sezonu.

Źródło: esanokpl.shlpn.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.