UNIHOK TEAM SANOK niebawem rozpoczyna walkę na arenie ogólnopolskiej! Wywiad z kapitanem zespołu

28-10-2011

Wywiad z Damianem Popkiem, kapitanem zespołu UNIHOK TEAM SANOK, byłym graczem Politechniki AZS Wrocław, którą reprezentował przez 5 lat w rozgrywkach ekstraklasy.

Skąd pomysł, aby stworzyć profesjonalną drużynę uczestniczącą w ogólnopolskich rozgrywkach unihokejowych?
– Gram w unihokeja od 4 klasy szkoły podstawowej, uczestniczyłem niejednokrotnie w zawodach makroregionalnych na najwyższym szczeblu ogólnopolskim. Wiem, że unihokej to popularna dyscyplina sportu w naszym mieście, którą uprawia spora rzesza młodzieży. Unihokej jest sportem alternatywnym dla hokeja (z którym nie wiążą się tak duże koszty), nie odbiegając przy tym bardzo pod względem widowiskowym oraz dynamiki gry. Dysponujemy dużym potencjałem oraz umiejętnościami, które wywarły duże wrażenie na ekspertach oraz trenerach oglądających nasze spotkania. Posiadamy zdolną młodzież, która zdobyła w czerwcu tego roku złote medale Mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych. Dlatego chcemy w przyszłości stworzyć  również możliwości dla tej młodzieży poprzez utworzenie szkółki w której to młodzi adepci będą mogli doskonalić swoje umiejętności. Będzie to perspektywa dla tworzonej obecnie profesjonalnej drużyny seniorów.

Jak obecnie prezentuje się skład kadry UNIHOK TEAM SANOK?
– Kadra składa się z 23 zawodników w tym 3 bramkarzy. Zawodnicy prezentują wysoki, wyrównany poziom. Wszyscy bardzo ambitnie podchodzą do zajęć i treningów, a co najważniejsze są chętni do gry i do godnego reprezentowania miasta na arenie krajowej.

Jak wyglądają treningi oraz przygotowania zespołu?
– Trenujemy obecnie dwa razy w tygodniu w hali sportowej w Bukowsku. Jednak  docelowym miejscem treningów jest nowo otwarta hala sportowa Gimnazjum nr. 2 w Zagórzu, która spełnia wszelkie wymogi do rozgrywania meczów I Ligi Unihokeja.

Czy zawodnicy dysponują odpowiednim sprzętem do gry?
– Tak, ale na dzień dzisiejszy  muszą pokrywać zakup sprzętu z własnych środków finansowych. Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że  dzięki dużemu wsparciu Burmistrza Wojciecha Blecharczyka udało nam się zakupić brakujące 10 elementów band oraz komplet strojów. Dostaliśmy również zapewnienie od Pana Burmistrza o dalszej współpracy za którą serdecznie dziękujemy!

Kto będzie przeciwnikiem UNIHOK TEAM SANOK w rozgrywkach I Ligi?
– Pierwsza Liga, czyli zaplecze Ekstraklasy podzielona jest na dwie grupy. W naszej grupie znajduje się Żurawica oraz zespół z Krakowa. Z obu grup do fazy play-off awansują po dwa zespoły. Zwycięzca rozgrywek bezpośrednio awansuje do Ekstraklasy, a drużyna z drugiego miejsca gra w barażach ze spadkowiczem z wyższej ligi.

Jak oceniasz szanse sanockiej drużyny w rozgrywkach?
– Wierzę, że uda nam się awansować już w pierwszym sezonie do Ekstraklasy, a gdy już tam będziemy, to wyznaczymy sobie kolejne – ambitne cele.

Kiedy rozpoczynają się rozgrywki?
– Pierwsze spotkania rozegramy 5 i 6 listopada na wyjeździe z Żurawicą. Tydzień później zagramy u siebie z zespołem z Krakowa, następne mecze odbędą się w styczniu przyszłego roku.

Czy drużyna posiada generalnego sponsora?
– Po kilku miesięcznych staraniach drużyna nadal nie posiada strategicznego sponsora, którego nazwa widniałaby w nazwie drużyny. Udało nam się zebrać kilku mniejszych sponsorów, którzy będą nas wspierać. Za stosunkowo nie duże pieniądze firmy, które zdecydują się wspierać nasz zespół będą miały zapewnioną dużą reklamę na terenie całej Polski, dzięki portalom internetowym, prasie, czy telewizji. Ze spotkań w których będziemy pełnić rolę gospodarza będą przeprowadzane transmisje „na żywo” w portalu Esanok.pl. Oprócz tego, reklama firm będzie zamieszczona na bandach, strojach zawodników oraz banerach okalających boisko. Jeśli uda nam się awansować do Ekstraklasy, to będziemy jednym z niewielu miast w Polsce, któro będzie reprezentowane przez dwie drużyny grające w rozgrywkach najwyższego szczebla w kraju. Byłby to spory sukces dla nas zawodników, jak i spore wyróżnienie dla naszego miasta.

Czy chciałbyś coś jeszcze dodać?
– Generalnie jesteśmy optymistami i pomimo problemów z pozyskaniem nowych sponsorów (na dzień dzisiejszy), wierzymy w końcowy sukces. Chcielibyśmy aby nasza dyscyplina została zauważona i doceniona przez sympatyków sportu w Sanoku i okolicach, co przełożyłoby się na podniesienie jej rangi. W tym miejscu chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich kibiców do obejrzenia i wspierania naszej drużyny „UNIHOK TEAM SANOK” grającej w I lidze rozgrywek Polskiej Ligi Unihokeja. Najbliższe spotkania odbędą się 12 (godz. 18.00) -13 (12.00) listopada w hali sportowej Gimnazjum nr. 2 w Zagórzu. Poza tym w każdy poniedziałek od godziny 17:10 mogą Państwo obejrzeć zmagania drużyn biorących udział w piątym sezonie Sanockiej Ligi Unihokeja, które odbywają się w ZS nr 3 przy ul. Stróżowskiej 16. SERDECZNIE ZAPRASZAM!

Rozmawiał: Paweł Kurkarewicz
foto: Tomasz Sowa

Wszystkich zainteresowanych wsparciem sanockiej drużyny unihokeja prosimy o kontakt: email: damianpopek81@wp.pl, tel. 500 516 209.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.