W SP nr 2 w Sanoku obchodzili święto patronki szkoły

27-05-2011

SANOK. Dzień Patronki i Festiwal Artystyczny Uczniów Klas I-III– w takiej formie, już po raz kolejny, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sanoku obchodziła w dniach 18-19 maja swoje święto.


Czternasty finał Festiwalu miał miejsce 18 maja w gościnnych murach Sanockiego Domu Kultury.
Twórcy i uczestnicy widowiska pod tytułem „Dzieciaki na tropach przygody” zaprosili w tym roku zebraną na widowni publiczność w egzotyczną podróż dookoła świata.

Jak każe obyczaj na początku przedstawiciel Małego Samorządu Uczniowskiego powitał zebranych gości: panią Martę Muszyńską, dyrektora Centrum Doskonalenia Nauczycieli, panią Małgorzatę Kielar, doradcę metodycznego nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, panią Dorotę Koperską-Bujwid, doradcę metodycznego nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz wszystkich nauczycieli, rodziców i sympatyków naszej szkoły, a potem rozpoczął się występ.

Scenariusz tegorocznego festiwalu opierał się na pamiątkach ze starego podróżnego kufra, które to rekwizyty przenosiły wszystkich zebranych do różnych zakątków świata. Wiersze piosenki i tańce pomogły przybliżyć kulturę krajów, po których odbywała się podróż. Całości dopełniała kolorowa dekoracja, przedstawiająca  egzotyczne rośliny i zwierzęta oraz odpowiednio zaaranżowana do każdego utworu prezentacja multimedialna.

W tym roku opracowaniem scenariusza, wyszukaniem odpowiednich piosenek i wierszy, przygotowaniem dekoracji i prezentacji, zajęły się panie: Mariola Brygidyn, Agnieszka Polańska i Agnieszka Wenc. Oczywiście wszystkie panie edukacji wczesnoszkolnej wraz z wyżej wymienionymi: pani Małgorzata Czaban, pani Janina Jedziniak pani Beata Kolanowska, pani Wiesława Królicka, pani Maria Łukaszuk, pani Dorota Sikora, pani Renata Zagórska, przygotowywały swoje zespoły klasowe pod względem interpretacji utworów, a także dała się zauważyć dbałość o odpowiednie stroje, w czym na pewno pomogli rodzice.

Bogactwo różnych tańców, zaprezentowało kółko taneczne, które prowadzi pani Anna Żółkiewicz. W aranżacji oprawy muzycznej pomagał pan Bartłomiej Mandzelowski. Po zakończonym występie panie dyrektor: Maria Harajda i Alicji Staruchowicz- Pastuszczak uroczyście wręczyły nagrody laureatom konkursów współistniejących wraz  z festiwalem, członkom zespołu tanecznego oraz konferansjerom. Ostatnim punktem programu była aukcja prac dziecięcych prowadzona przez doświadczonego marszanda sztuki dziecięcej pana Aleksandra Wileczka.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu tegorocznego Festiwalu Artystycznego klas I-III i zapraszają na kolejne tego typu imprezy.

Dzień Patronki cala społeczność szkolna uczciła udziałem w uroczystej Mszy św., która została odprawiona przez księdza Tomasza Grzywnę w parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego.

Uczniowie mieli też okazję przypomnieć sobie sylwetkę Św. Kingi poprzez udział w zajęciach plastycznych, zorganizowanych przez wychowawców (klasy I – IV), obejrzeć przygotowaną przez siostrę Irenę Paluch prezentację multimedialną poświęconą Patronce, a także wziąć udział w konkursie wiedzy o życiu Świętej Kingi, przygotowanym przez panią Elżbietę Wójcik (klasy V-VI).

Przedstawiciele szkoły składają kwiaty pod tablicą pamiątkową Patronki

Kulminacyjnym punktem dnia była uroczysta akademia, w której, oprócz dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników szkoły, rodziców i uczniów, wzięli też udział zaproszeni goście.
Po części oficjalnej, na którą złożyły się: prezentacja sztandaru, odśpiewanie hymnów: państwowego i szkolnego oraz złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową Patronki, zaprezentowano przygotowaną – jak zawsze – na wysokim poziomie, część artystyczną.

Tym razem, na zaimprowizowanej w sali gimnastycznej scenie, w barwnych dekoracjach, uczniowie klas IV-VI opowiedzieli baśń o niezrównanym królestwie Dwójkowo, które, choć nie jest bez wad, to nie ma sobie równych w bliższej i dalszej okolicy. Król i jego ministrowie starają się zrobić wszystko, by pacholęta i żacy mówili poprawną polszczyzną, dobrze rachowali, kochali przyrodę i zachowali tężyznę fizyczną. W sprawnym funkcjonowaniu królestwa przeszkadza opłakany stan królewskiego skarbca, ale i z tym problemem dobry władca Dwójkowa potrafi sobie poradzić.

Wysoki poziom artystyczny, piękne kostiumy, oprawa wokalna i urzekająca, baśniowa scenografia – wszystko to zasługa pani Doroty Myćki, wspieranej przez polonistki: Lucynę Mazur, Elżbietę Gładysz, Joannę Twardak i historyczki: Teresę Fuksę i Annę Piegdoń – Polewkę. W przygotowanie widowiska zaangażowali się również: pan Bartłomiej Mandzelowski, pani Sabina Wdowiak, pani Maria Leszczyńska oraz pan Aleksander Wileczek.

A.W. i J.T.

foto: SP nr 2 Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.