Wiedza dla lepszej pracy

GMINA SANOK. Urzędnicy z Gminy Sanok znowu się szkolą. Tym razem wójt oraz kierownicy z urzędu uczestniczyli w szkoleniu „Kontrola zarządcza i zarządzanie ryzykiem”. 


Szkolenie zostało zorganizowane przez rzeszowskie Stowarzyszenie Promocji Przedsiębiorczości w ramach unijnego projektu „Nowoczesny Urzędnik”. Jego celem jest wzrost potencjału pracowników jednostek samorządu terytorialnego różnego szczebla, co ma przełożyć się na poprawę obsługi mieszkańców oraz wzrost potencjału terenów zarządzanych przez samorządy.

W szkoleniu, które miało na celu m.in. praktyczne przedstawienie zagadnień dotyczących kontroli zarządczej w kontekście przepisów uczestniczyli członkowie Kadry Zarządzającej Urzędem Gminy Sanok, na czele z wójtem Mariuszem Szmydem. W trakcie dwudniowego spotkania z prelegentami, sanockim urzędnikom przekazano przydatne wskazówki dotyczące codziennej pracy. M.in. na temat obowiązków wynikających z tytułu kontroli, kierownictwie spoczywających na kierownictwie jednostki, wdrożenie systemu kontroli wśród podległych pracowników, odpowiedzialności wynikającej z zaniedbań kierowniczych. – Aby zrealizować cele stawiane przed nami przez naszych wyborców oraz zakładane przez nas samych, nie wystarczą dobre chęci. Należy przede wszystkim zapewnić ich realizację zgodnie z prawem, w sposób efektywny, oszczędny i terminowy. Przedstawione na szkoleniu zagadnienia są adekwatne do potrzeb naszego urzędu, zwłaszcza przy tak dużej ilości inwestycji realizowanych przy wsparciu środków zewnętrznych - mówi Mariusz Szmyd Wójt Gminy Sanok.

Sanoccy urzędnicy na szkoleniu
Fot. Archiwum UG Sanok

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."