REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Sukces sanoczanina

Adrian Królikowski, 14-letni sanoczanin, dostał się do grupy 90 osób, które będą walczyć o półfinał w nowym programie Polsatu, „Must be the music”.

Eliminacje miały miejsce 9 lutego w Warszawie. To ogromny sukces młodego solisty, który do szczęśliwej 90 dostał się jako jeden z 10 tys. kandydatów.
– O programie przeczytałem na Facebook’u. Tam też dowiedziałem się o wstępnym castingu w Rzeszowie, na który zgłosiło się ponad 1000 osób. Odstałem swoje w ogromnej kolejce, wszedłem na salę, zaśpiewałem „Słowa i wiatr” Piątkowskiego oraz acapella „Tell me why” Declan’a i spodobałem się na tyle, że jury zakwalifikowało mnie dalej – opowiada Adrian.

Na tym się nie skończyło. Adrian po rzeszowskim castingu znalazł się w grupie 500 wybranych, ale tylko niektórym z nich zaproponowano przyjazd na nagranie do Warszawy. Adrian był jedną z 180 osób, które takie zaproszenie usłyszały. Podczas przesłuchań w Warszawie (relację z nich będzie można obejrzeć na antenie Polsatu już od 5 marca o godz. 20:00) Adrian zakwalifikował się do 90, z której tylko 30 osób przejdzie do półfinału i będzie miało okazję walczyć o zwycięstwo w programie.
– Nie nastawiam się na nic – zostałem dostrzeżony, zapamiętany, a wskazówki jury w składzie: Elżbieta Zapendowska, Kora Jackowska, Wojciech Łozowski i Adam Sztaba, są dla mnie bardzo ważne – mówi Adrian. – Co do nagrania w Warszawie, super wrażenia, fajna przygoda. A co będzie dalej, to wielka niewiadoma, bo chociaż dostałem 3 razy tak, to w drodze do półfinału znów ktoś musi odpaść – dodaje chłopak.

Udział w tym programie to nie tylko możliwość zaistnienia w mediach, wspaniała przygoda, ale także realna szansa zarobku przez Facebook’a, gdzie zostanie utworzony profil facebook.com/tylkomuzyka, do którego dostęp będą mieć nie tylko zalogowani użytkownicy. Będzie tu można obejrzeć ciekawostki związane z programem, występy swoich faworytów i oczywiście oddać na nich głos.

Na co dzień Adrian jest uczniem Gimnazjum nr 4 w Sanoku. Śpiewa od 3 roku życia, bierze udział w różnych festiwalach, przeglądach, konkursach, uroczystościach miejskich. Śpiewał w zespołach Franciszkańskie „Dzwoneczki” i „Souliki”. Tańczy w Formacji Tańca Towarzyskiego ,,Flamenco” Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, a obecnie uczęszcza do Wokalnego Studium Muzycznego przy Państwowej Szkole Muzycznej, gdzie uczy się śpiewu i gry na fortepianie.


Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

21-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)