Za nami Święto Rolników (VIDEO, ZDJĘCIA)

PISAROWCE. Organizatorami pierwszych Dożynek Powiatowo – Gminnych, które odbyły się w niedzielę na stadionie w Pisarowach był Starosta Sanocki Sebastian Niżnik oraz Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd.

Po raz pierwszy powiat wraz z gminą zdecydowali się na wspólną organizację tej imprezy. Uczestnicy mogli podziwiać piękne wieńce oraz stroiki przygotowane przez grupy dożynkowe z Gminy Sanok i Powiatu Sanockiego.

Uroczystości rozpoczęły się o 11.30 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Pisarowcach.
Po jej zakończeniu odbył się przemarsz korowodu dożynkowego prowadzony przez orkiestrę dętą na główny plac, na którym prezentowali się uczestnicy.

Uroczystego otwarcia I Dożynek Powiatowo – Gminnych oraz powitania mieszkańców dokonał Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd wraz ze Starostą Sanockim Sebastianem Niżnikiem, witającym zaproszonych gości.

- Dożynki to jedno z największych świąt dla wszystkich rolników. Gmina Sanok jest gminą rolniczą, więc dzisiaj wszyscy wspólnie świętujemy, dziękując za plony i zbiory. Dożynki są również świadectwem pielęgnowania polskiego dziedzictwa narodowego. Cieszę się, że tradycja ta jest kontynuowana – mówił Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd.

Na scenie prezentowały się grupy z Gminy Besko, Gminy Zagórz, Gminy Zarszyn oraz z Gminy Sanok. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać piękne wieńce wykonane własnoręcznie przez Koła Gospodyń Wiejskich.

- Dożynki to czas podsumowań, zabawy ale przede wszystkim dziękczynienie Stwórcy za plony. Zboże i upieczony z niego chleb jest wynikiem działania Stwórcy i człowieka. Niech tego chleba nigdy nikomu nie zabraknie – mówił Mariusz Szmyd, odbierając bochenki od grup dożynkowych.

Dla najmłodszych uczestników przygotowany został plac zabaw, na którym czekało mnóstwo atrakcji. Podczas uroczystości na scenie przygrywał zespół Kamraty. I Dożynki Powiatowo – Gminne zakończyły się festynem z zespołem Kalinka.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."