REKLAMA
REKLAMA

Z REGIONU: „Pożyczyli” samochód bez wiedzy właściciela

GÓRKI/POWIAT BRZOZOWSKI. Na nietypowy pomysł wpadł 22-letni mieszkaniec Górek. Młody człowiek wspólnie z 16 i 17-latkiem pożyczyli samochód kolegi, aby pojechać na ognisko. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że zapomnieli zapytać właściciela samochodu o zgodę.

W niedzielę kilka minut po godz. 4. dyżurny brzozowskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży volkswagena golfa. Samochód został skradziony z terenu prywatnej posesji w czasie, gdy jego właściciel był na przyjęciu weselnym.

Bezpośrednio po zgłoszeniu przestępstwa brzozowscy policjanci zajęli się poszukiwaniem pojazdu i wykryciem sprawców. Już po kilku godzinach odnaleźli golfa na terenie Starej Wsi. Funkcjonariusze ustalili również trzech młodych mężczyzn w wieku 16, 17 i 22 lat podejrzanych o jego „kradzież”.

W toku prowadzanego postępowania policjanci zebrali informację, z których wynikało, że młodzi ludzie chcieli pojechać na ognisko, ale nie mieli czym. Wówczas 22-latek wpadł na pomysł, aby zabrać samochód kolegi. Wiedział gdzie trzyma on klucze do domu i golfa. Z mieszkania zabrał kluczyki do auta i bluzę sportową, która również nie była jego własnością. Podejrzani wykorzystali nieobecność domowników, którzy bawili się na przyjęciu weselnym i zabrali samochód. Młodzi ludzie pojechali na ognisko, potem całą noc jeździli po terenie gminy Brzozów.

Zatrzymany 17-latek i 22- latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem oraz zaboru cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, za co grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.

Samochód policjanci zwrócili prawowitemu właścicielowi­­.

KPP Brzozów

06-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)