„Zielony Dzień” w Przedszkolu nr 3 w Sanoku!

SANOK. Dzieciaki z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Sanoku, 12 maja podczas „Zielonego Dnia” sadziły drzewka otrzymane w ramach tegorocznej akcji „Drzewko dla sanoczan”. Przedszkolaki sadzą z rodzicami i najbliższymi drzewa już od 7 lat (do chwili obecnej to ponad 3000 drzew).

„Zielony Dzień” obchodzony 12 maja w Przedszkolu nr 3, to dzień, w którym przedszkole pragnie zwrócić uwagę dzieci i rodziców na świat przyrody, florę i faunę naszej małej ojczyzny. Po raz kolejny przeprowadzony został happening przyrodniczy.

W tym dniu dzieci z grupy VI poprzez program słowno-muzyczny zwróciły uwagę na skutki zaśmiecenia ziemi przez człowieka. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki ekologiczne. Dzieci z grup VII i VIII uświetniły „Zielony Dzień” regionalnymi tańcami.

Przedszkolaki uroczyście złożyły przyrzeczenie dbania o przyrodę. Dyrektor Przedszkola Małgorzata Pietrzycka wręczyła przedstawicielom grup drzewka do posadzenia w ogrodzie przedszkolnym (wierzby, brzozy, rajskie jabłonki). Każde drzewko zostało opatrzone metryczką (jakie to drzewo, kto i kiedy je posadził).

Drzewa te będą rosły razem z przedszkolakami. Poprzez takie działania kształtowana jest odpowiedzialność dzieci i ich rodziców za stan środowiska naturalnego, promowane są zabawy na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej przyrody.

W drugiej części dnia dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę ekologiczno-przyrodniczą uczestnicząc w konkursie „Rambit przyrodniczy”. Drużyny zmagały się z zadaniami, pozostali kibicowali i dopingowali. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy „Jesteśmy miłośnikami przyrody” oraz nagrody.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."