REKLAMA
REKLAMA

Czworo nielegalnych imigrantów zatrzymanych przez Straż Graniczną!

BIESZCZADY. Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Stuposian i z Huwnik w ciągu jednej doby (15-go maja) zatrzymali czworo nielegalnych imigrantów, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.

Małżeństwo: 43-letnia Zulejha, obywatelka Rosji i Dmitryj jej małżonek, obywatel Ukrainy, zostali zatrzymani przez patrol Straży Granicznej w miejscowości Muczne. Para była dobrze przygowowana do górskiej przeprawy przez Bieszczady.

Mieli odzież na zmianę, pieniądze, karty kredytowe i telefon komórkowy z kamerą i nawigacją satelitarną. Przeprawiając się przez granicę, małżeństwo na zmianę nagrywało film i fotografowało otoczenie. W trakcie wyjaśnień oboje przyznali, żę celem ich ędrówki miały być Niemcy.

W tym samym czasie, w miejscowości Nowosiółki Dydyńskie, dwa kilometry od granicy państwowej, patrol Straży Granicznej z placówki w Huwnikach zatrzymał młodych mężczyzn ( 25 i 35 lat ).

W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że pieszo pokonali tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Celem ich wędrówki miały być kraje Europy Zachodniej. Wcześniej, obaj mężczyżni ( ob. Ukrainy i Gruzji) przcowali w Hiszpanii skąd zostali wydalenii za nielegalny pobyt.

Zgodnie z umową o readmisji, Straż Graniczna przekazało czworo zatrzymanych imigrantów z powrotem na Ukrainę. 

 
18-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)