7 tys. zł dla Kasi i Justyny

09-03-2012

Starosta sanocki Sebastian Niżnik przekazał 7000 zł rodzicom dziewczyn poszkodowanych w tragicznym wypadku w Niebieszczanach. Pieniądze, które zebrano podczas organizowanego przez starostwo charytatywnego koncertu pójdą na rehabilitację Kasi i Justyny.

Dziewczyny wracają do zdrowia i mimo że z każdym dniem jest coraz lepiej, czeka je jeszcze długie leczenie.

– Ciągle wychodzi coś nowego – teraz okazało się, że całkowicie niestabilne jest jedno kolano. To podobno wiązadła, które trzeba szybko zoperować. Wkrótce czekają nas też konsultacje w sprawie kręgosłupa, zobaczymy co będzie dalej – mówi mama Kasi i Justyny.

Chociaż same zabiegi są bezpłatne, to prawdziwy majątek pochłaniają dojazdy i pobyt na specjalistycznych konsultacjach. Zebrane podczas koncertu pieniądze mają w części pokryć te koszty, a wypłacane będą w dziesięciu transzach po 700 zł każda.

Mamy nadzieję że zebrana suma chociaż w małym stopniu przyczyni się do polepszenia stanu zdrowia dziewczynek. Mimo ciężkich przeżyć są bardzo pogodne, pracowite i zdeterminowane dlatego warto im pomagać – mówi Katarzyna Markuc wychowawczyni Justyny.

Organizatorami koncertu było starostwo powiatowe w Sanoku, europoseł Elżbieta Łukacijewska, oraz stowarzyszenie „Przyjazny Mechanik”.

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło pod koniec sierpnia 2011 roku w Niebieszczanach. Dziewczyny wracając do domu, zostały potrącone przez pijanego kierowcę. Z licznymi urazami trafiły do szpitala. Sprawca wypadku popełnił samobójstwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.