ACTA – zamach na wolny internet? (VIDEO)

22-01-2012

W sobotę wieczorem rozpoczął się atak hakerów na strony polskich władz. Najpierw zablokowano stronę Sejmu, następnie Kancelarii Premiera i Kancelarii Prezydenta, później „padały” strony poszczególnych ministerstw. Więcej na stronie : Nie dla ACTA w Polsce

Do zablokowania witryny Sejmu RP przyznali się walczący z ACTA hakerzy z grupy Anonymous (hakerzy z tej grupy zaatakowali strony rządowe USA w odwecie za zamknięcie przez FBI serwisu Megaupload) . Na swoim profilu na Twitterze zamieścili wpis o treści: „TANGO DOWN – sejm.gov.pl” (oznaczający „wyeliminowanie wroga”). Akcja hakerów jest reakcją na planowane przez Polskę przystąpienie do ograniczającego wolność w internecie układu ACTA.

Na profilu grupy Anonymous na Twitterze opublikowano komunikat:

„The word is #Poland will sign #ACTA in 5 days !!FIRE!! #OpMegaUpload #Anonymous #CabinCr3w World War Web”

Praktycznie w jednej chwili internetowa część polskiej administracji przestała istnieć – nie wiadomo na jak długo.

Niektórzy internauci przypominają, że zgodnie z ostatnimi poprawkami do ustawy o stanie wyjątkowym, może być on wprowadzony na skutek cyberataku.

Z ustaleń portalu Niezależna.pl wynika, że ataki na polskie strony rządowe nie są odosobnione. Hakerzy z Anonymous zaatakowali także strony rządowe w Brazylii. Podano także komunikaty o ataku na brazylijskie strony Visa i Mastercard.

Swoje działania hakerzy określają już mianem Internetowej Wojny Światowej (World War Web).

www.niezalezna.pl

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.