Juniorzy młodsi czwartą siłą w Polsce

05-03-2012

HOKEJ MŁODZIEŻOWY. Juniorzy młodsi Ciarko PBS Bank KH Sanok zajęli 4. miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych – Śląsk 2012. Nasza drużyna przegrała mecz o brązowy medal z Sokołami Toruń 3:6.

W pierwszym pojedynku nasza drużyna po zaciętym meczu musiała uznać wyższość zawodników z Oświęcimia, ale dopiero po rzutach karnych. W regulaminowym czasie 3:3, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc sędziowie zarządzili rzuty karne, w których lepsi okazali się młodzi zawodnicy Unii.

UKH Unia Oświęcim – Ciarko PBS Bank Klub Hokejowy Sanok 4:3 (2:1, 0:2, 1:0, 0:0) k.1:0
Bramki: Karol Kisielewski, Dariusz Wanat, Piotr Naparło.

W drugim dniu nasza drużyna pokonała zespół UKS MOSM Bytom 2:1. Dzięki tej wygranej zajęliśmy drugie miejsce w grupie, co dało nam awans do półfinałowej rozgrywki, w której zmierzylismy się ze zwycięzcą drugiej grupy Podhalem Nowy Targ.

Ciarko PBS Bank Klub Hokejowy Sanok – UKS MOSM Bytom 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Bramki: Karol Kisielewski oraz Radosław Sawicki.

W czwartek wieczorem w Katowicach-Janowie zakończyła się faza grupowa turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w hokeju na lodzie. Wiadomo było, że w meczu o piąte miejsce zmierzą się drużyny Stoczniowca Gdańsk i MOSM Bytom. Pary półfinałowe to: MMKS Podhale i KH Sanok oraz UKH Unia Oświęcim i Sokoły Toruń.

Półfinał:

MMKS Podhale Nowy Targ – Ciarko PBS Bank  Klub Hokejowy Sanok 5 : 0 (0:0, 2:0, 3:0)

Mecz o III miejsce:

Toruń – Sanok 6:3 (1:0 ; 3:1 ; 2:2)
Bramki: Kamil Dolny, Piotr Naparło, Karol Kisielewski.


Klasyfikacja końcowa:

1. Podhale Nowy Targ
2. UKH Unia Oświęcim
3. Sokoły Toruń
4. Ciarko PBS Bank KH Sanok

Już sam udział w półfinale i zapewnienie sobie prawa gry o medale to duży sukces naszych młodych zawodników, zwłaszcza, że nasza drużyna składa się z zawodników z rocznika 1995, a tylko czterech jest urodzonych w roku 1994, podczas gdy w imprezie mogą uczestniczyć zawodnicy z rocznika 1994. Zarówno Zarząd Klubu jak i sztab trenerski jest pełen uznania dla postawy chłopców, którzy w ostatnim okresie rozgrywają prawdziwy maraton hokejowy. Baraże do OOM, liga słowacka i sam turniej finałowy to w ostatnim okresie czasu kilkanaście meczów. Natomiast w tym sezonie od sierpnia 2011 chłopcy rozegrali już ok. 60 spotkań.

W dniach 30.03-01.04.2012 w Budapeszcie i na zakończenie bogatego sezonu wyjazd do Toronto w Kanadzie na turniej Bauer Spring Shoot Out, który odbędzie się w dniach 11-13 maja 2012 roku. Przy okazji pobytu w Kanadzie, który organizuje z ogromnym rozmachem miejscowa Polonia pod przewodnictwem sanoczan: Leszka Błaszczaka i Macieja Guły planowane są między innymi dodatkowe mecze towarzyskie z miejscowymi drużynami, spotkanie z Wojtkiem Wolskim i obserwacja treningu Toronto Maple Leafs oraz zwiedzanie Toronto.

FotoŁ Tomasz Sowa

Ciarko PBS Bank KH Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.