Komunikat dotyczący reorganizacji ruchu na placu św. Michała

SANOK. W najbliższych dniach rozpoczną się prace archeologiczne na placu św. Michała. Będą się odbywać w ramach realizowanego przez Miasto Sanok projektu rewitalizacji tego placu, na który władze Sanoka zdobyły dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Po świętach plac św. Michała, wraz z mieszczącym się na nim parkingiem, został wygrodzony z ruchu, z zachowaniem jedynie postoju taksówek. Było to działanie niezbędne, aby geodeci mogli wytyczyć miejsca przeprowadzenia nowej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, zaś archeolodzy wyznaczyć obszar prac badawczych.

Niedługo zostanie zdjęta nawierzchnia asfaltowa w miejscach planowanych stanowisk archeologicznych. Prace badawcze prowadzone będą także przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wałowej, jak również na skrzyżowaniu ulic Grzegorza i Kościuszki.
Na razie plac św. Michała jest przejezdny w kierunku ul. Cerkiewnej i taki stan rzeczy władze miasta chcą zachować w dalszym ciągu.

W ramach projektu obecnie budowana jest kanalizacja deszczowa na ul. Kazimierza Wielkiego.
Wraz z postępującymi pracami będzie wcielany w życie, opracowany przez Miasto plan reorganizacji ruchu, o czym Urząd Miasta będzie informował mieszkańców na bieżąco.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."