Ledowe tablice usprawnią ruch w przejściach granicznych

KROŚCIENKO / MEDYKA. W sierpniu w dwóch podkarpackich przejściach granicznych w Medyce i w Krościenku zainstalowano 20 ledowych tablic, dzięki którym można regulować ruch graniczny w zależności od aktualnej sytuacji i natężenia ruchu.

Tablice ledowe zostały zakupione z inicjatywy Bieszczadzkiego OSG  przez Urząd Wojewódzki w Rzeszowie ze środków Funduszu Granic Zewnętrznych.

Na ledowych tablicach wyświetlana jest informacja dotycząca organizacji ruchu podróżnych na poszczególnych pasach.  W zależności  od natężenia ruchu pasy będą mogły zmieniać swoje przeznaczenie. W przypadku gdy okaże się na przykład że do odprawy czeka więcej cudzoziemców, pasy przeznaczone dla obywateli UE zostaną „zamienione” na pasy dla cudzoziemców i odwrotnie.

Firma, która instalowała tablice przeprowadziła również szkolenie dla strażników granicznych z zakresu obsługi urządzenia sterującego oraz wprowadzania zmian informacji przeznaczonych do wyświetlenia.

BOSG

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."