Nieudana próba przemytu 300 paczek papierosów produkcji ukraińskiej

KROŚCIENKO/PODKARPACIE. 8 – go listopada w późnych godzinach wieczornych funkcjonariusze z   Straży Granicznej w Krościenku otrzymali od ukraińskich służb granicznych informację o zatrzymaniu po stronie ukraińskiej dwóch obywateli Polski.

 

Byli to mieszkańcy powiatu bieszczadzkiego, którzy usiłowali dokonać przekroczenia granicy polsko – ukraińskiej wbrew przepisom prawa.

Funkcjonariusze ukraińskich służb granicznych ujawnili ponadto, że mężczyźni zamierzali przemycić przez tzw. „zieloną granicę” 300 paczek papierosów produkcji ukraińskiej. Z uwagi na podejrzenie, iż zatrzymani Polacy mogą współdziałać jeszcze z innymi osobami przebywającymi na terenie Polski funkcjonariusze z PSG w Krościenku niezwłocznie podjęli działania zmierzające do ustalenia i ujęcia ewentualnych osób pomagającym im w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom.

W wyniku szybkiej wymiany informacji i wspólnych działań polskich i ukraińskich służb granicznych  ustalono, że mężczyźni przekroczyli granicę państwową do Ukrainy w przejściu granicznym w Krościenku. Następnie na terytorium Ukrainy zakupili papierosy, które postanowili przemycić przez  ,,zieloną granicę” do Polski. Podczas składanych wyjaśnień, zatrzymani Polacy przyznali się, że planowali rozpoznać dogodne miejsca do przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej wbrew przepisom.

foto: BOSG

Wzajemne współdziałanie ukraińskich i polskich służb granicznych doprowadziło do ujęcia sprawców na gorącym uczynku, a także zapobiegło popełnieniu przez nich podobnych czynów w przyszłości.

źródło: BOSG

 

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."