Od Tokio po Nowy York

20-02-2012

SANOK. Bartosz Głowacki, ubiegłoroczny absolwent akordeonu w klasie Andrzej Smolika Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku, nie zwalnia tempa w swoim rozwoju artystycznym.

Aktualnie studiuje na I roku Royal Academy of Music w Londynie. W listopadzie spełnił już swoje kolejne marzenie – koncertował z Symfoniczną Orkiestrą Londyńską w Royal Festiwal Hall – największej sali koncertowej w Europie, po czym dostał się do finałowej szóstki najlepszych muzyków w prestiżowym konkursie wszelkich specjalności (wygrał wokalista).

Dnia 16.02 otrzymał kolejną radosną informację – o zdobyciu głównej nagrody w Międzynarodowym Konkursie Internetowym „American Protege Internet Music Competition – Spring 2012”. Jest to internetowy konkurs, poszukujący utalentowanych osób, którzy są kreatywni i posiadają charyzmę sceniczną. Uczestnicy przesyłają filmy z własnymi prezentacjami muzycznymi.

Przeznaczony jest dla wszystkich specjalności muzycznych, bez limitu wieku (fortepian, instrumenty dęte, instrumenty strunowe, śpiew solowy itp.). A tą główną nagrodą jest występ w Carnegie Hall – najsłynniejszej chyba sali koncertowej na świecie w dniu 08.04 b.r.

Tak więc kolejne marzenie Bartosza staje się faktem – dopiero we wrześniu koncertował w Tokio, kilkanaście koncertów dał już w Londynie – zaś na wiosnę koncertuje w tak prestiżowej sali w Nowym Jorku, w której niewielu polskich muzyków miało zaszczyt wystąpić.

Warto podkreślić, że w ub. r. jednym z 4 finalistów tego Konkursu był Grzegorz Miszczyszyn, również akordeonista i wychowanek Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku w klasie Andrzeja Smolika, aktualnie studiuje na Królewskiej Akademii Muzycznej w Oslo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.