Pijana matka przewoziła dwójkę dzieci

24-09-2012

POWIAT BRZOZOWSKI. Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazał alkomat u 27-letniej kobiety, która kierowała samochodem. Jak ustalili policjanci przewoziła ona dwójkę swoich dzieci w wieku 3 i 5 lat.

Chłopcy zostali przekazani pod opiekę cioci. Nieodpowiedzialna matka za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W miniony piątek kilka minut po godz. 15 dyżurny Policji przyjął telefoniczne zgłoszenie o tym, że w Jaćmierzu może poruszać się nietrzeźwy kierowca. Skierowani na miejsce policjanci we Wzdowie zauważyli pojazd odpowiadający temu ze zgłoszenia. Funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania kierowcy. Okazało się, że volkswagenem kieruje kobieta. Policjanci sprawdzili jej trzeźwość. Wynik badania na alkomacie wskazał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 27-latka przewoziła w samochodzie dwójkę swoich dzieci w wieku 3 i 5 lat. Chłopców przekazano pod opiekę cioci, która również zabezpieczyła pojazd.

Funkcjonariusze zatrzymali 27-letniej mieszkance powiatu sanockiego prawo jazdy. Teraz kobieta odpowie karnie za swoje postępowanie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto pijana matka odpowie również za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Tu kodeks karny przewiduje  karę pozbawienia wolności nawet do lat 5.

KPP Brzozów

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.