Plaga pijanych rowerzystów w powiecie brzozowskim

13-07-2012

POWIAT BRZOZOWSKI. Wczoraj brzozowscy policjanci zatrzymali czterech pijanych rowerzystów. Pomimo tego, że mężczyźni wcześniej spożywali alkohol zdecydowali się na kierowanie rowerem. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą karnie.Letnie miesiące to okres kiedy brzozowscy policjanci częściej zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Wśród nich znaczną część stanowią rowerzyści. Tylko wczoraj patrol ruchu drogowego w trakcie służby ujawnił czterech mężczyzn, którzy zdecydowali się kierować rowerem pod wpływem alkoholu

* Listę nietrzeźwych rowerzystów otworzył 49-letni mężczyzna. Około godz. 14 w Haczowie został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Policjanci przebadali go na alkomacie. Urządzenie wskazało blisko 0,5 promila alkoholu w jego organizmie.

* Pół godziny później w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca Haczowa, który kierował rowerem. Policjanci zbadali jego trzeźwość. Wynik to ponad promil alkoholu w organizmie.

* Kilka minut po godz. 19 kolejnym nietrzeźwym rowerzystą okazał się mieszkaniec Turzego Pola. W organizmie 46-letniego mężczyzny alkomat wykazał ponad promil alkoholu.

* Dziesięć minut później policjanci zatrzymują kolejnego rowerzystę. I tym razem funkcjonariusze ujawniają, że mężczyzna wsiadł na rower po „kilku głębszych”. 72-latek „wydmuchał” ponad promil alkoholu.

Teraz wszyscy mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie karnie. Pamiętajmy, że pijani rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy:
Art. 87 § 2 KW: Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu do 14 dni albo karze grzywny.

Art. 178a § 2 KK: Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1 podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

KPP Brzozów

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.