Pobił żądając pieniędzy i paczki papierosów

27-07-2012

BRZOZÓW. Policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju na sprzedawczyni. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Brzozowa. Młody człowiek najpierw pobił kobietę a później zażądał od niej wydania pieniędzy i paczki papierosów. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj około godz. 6.30 dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od sprzedawczyni. Z przekazanych  przez kobietę informacji  wynikało, że jakiś mężczyzna usiłował dokonać na niej rozboju. Rozmówczyni oświadczyła, że sprawca najpierw kilkakrotnie uderzył ją w głowę, a następnie zażądał wydania pieniędzy i paczki papierosów. Napastnik myślał, że swoim agresywnym zachowaniem przestraszy pokrzywdzoną. Kobieta wyrwała się z jego rąk i włączyła alarm, co spłoszyło mężczyznę.

Natychmiast w to miejsce został wysłany policyjny patrol. Zawiadomienie to również postawiło na nogi funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego. Policjanci rozpytali świadków tego zdarzenia i szybko ustalili rysopis sprawcy tego przestępstwa. Skuteczność ich działań przyniosła oczekiwane efekty. Funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. Okazał się nim  17-letni mieszkaniec Brzozowa. Jak ustalono mężczyzna, w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono blisko promil alkoholu.

Młody człowiek wkrótce usłyszy zarzut usiłowania rozboju. Za dopuszczenie się tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą brzozowscy policjanci.

KPP Brzozów

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.