PODKARPACIE: Narada dotycząca funkcjonowania systemu powiadamiania ratunkowego

PODKARPACIE. 16 marca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Zespołu ds. organizacji i koordynacji systemu powiadamiania ratunkowego na terenie województwa podkarpackiego.

Spotkaniu przewodniczyła wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele służb wchodzących w skład systemu ratowniczego. 

Podczas posiedzenia Zespołu zdano raport z przygotowań do uruchomienia na terenie województwa podkarpackiego CPR i WCPR. Przedstawiciele PSP i policji zaprezentowali proces wdrażania systemów wspomagania dowodzenia poszczególnych służb z systemem informatycznym SI WCPR.

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska poinformowała, że minister zdrowia zaakceptował aneks do wojewódzkiego planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Zakłada on utworzenie na Podkarpaciu piątej dyspozytorni w Przemyślu oraz uruchomienie w 2012r. dwóch szpitalnych oddziałów ratunkowych w Brzozowie i Lesku.

Minister zgodził się także, by na czas trwania EURO 2012, na przejściach granicznych z Ukrainą zostały uruchomione dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego. Pozytywnie został również zaopiniowany wniosek wojewody o dyslokacji na czas mistrzostw lotniczego pogotowia ratunkowego z Sanoka do portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

PUW

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."