Policjanci Oddziału Prewencji zakończyli służbę w Bieszczadach

05-09-2012

SANOK. Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa powrócili do swojej jednostki macierzystej. Początek września to czas, gdy kończą oni swoją służbę na terenie Bieszczad. Ośmiu funkcjonariuszy OPP wspomagało leskich policjantów zapewniając bezpieczeństwo na terenie popularnych miejscowości wypoczynkowych.

W wakacje Bieszczady, coraz bardziej popularne wśród turystów, zmieniają się w miejsce zatłoczone i gwarne, szczególnie dotyczy to miejscowości takich jak Solina czy Polańczyk. Aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno ich stałym mieszkańcom, jak i przybyłym gościom, w lipcu i sierpniu działał na terenie Gminy Solina dodatkowy, sezonowy Posterunek Policji.

Ośmiu tworzących go funkcjonariuszy, przybyłych z rzeszowskiego Oddziału Prewencji Policji wykonywało zadania służby patrolowej, zapewniając porządek na terenie gminy. Dwa miesiące wakacji dla nich były czasem najbardziej wytężonej pracy: służbę pełnili najczęściej w porze wieczorowo-nocnej, jak również w weekendy i dni świąteczne, gdy nad Jezioro Solińskie przybywa najwięcej turystów. To oni sprawnie kierowali ruchem na zatłoczonych drogach i parkingach, ułatwiając komunikację. Brali również udział w zabezpieczaniu imprez masowych, których latem w Bieszczadach urządza się najwięcej. Aktywnie włączali się w policyjne akcje profilaktyczne, organizowane z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych.

W tym tygodniu Komendant Powiatowy Policji w Lesku mł. insp. Wiesław Korczykowski podziękował policjantom, którzy zakończyli swoją służbę w Bieszczadach i wrócili do jednostki macierzystej.

źródło: KPP Lesko

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.