Akcja „TRUCK”, czyli ciężarowe pod lupą

POWIAT BRZOZOWSKI. Funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili kontrolę 89 pojazdów poruszających się po drogach powiatu brzozowskiego. Sprawdzana była między innymi: trzeźwość kierowców i czas ich pracy.

Wzmożone kontrole ciężarówek mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. W trakcie prowadzonych kontroli na drodze policjanci sprawdzali przede wszystkim:

– czas pracy kierowców, którzy prowadzą ciężarówki (ściśle regulują to przepisy),
– przekraczanie dozwolonej prędkości,
– stan techniczny pojazdów wykorzystywanych w transporcie rzeczy, ich niezbędne wyposażenie, przede wszystkim w sprzęt gaśniczy,
– wybór miejsc parkowania w czasie podróży,
– stan trzeźwości kierowców.

Policjanci tego dnia skontrolowali łączenie 89 pojazdów, w tym 5 autobusów i 57 samochodów ciężarowych. Ujawnili 27 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, 15 naruszeń związanych ze stanem technicznym pojazdu oraz 5 pojazdów nie dopuszczonych do ruchu. Tego dnia funkcjonariusze nałożyli na kierowców 39 mandatów karnych, zastosowali 3 pouczenia i zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych.

KPP Brzozów

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."