„Słodkie trio” PSM w Sanoku!

08-03-2012

SANOK. W dniach 3 i 4 marca w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I stopnia.

 

Zakwalifikowane do tego finału zespoły musiały przebrnąć przez 2-etapową selekcję: prezentacje Szkolne oraz Przesłuchania Makroregionalne.

„Dolce trio” z sanockiej szkoły znalazło się wśród czwórki najlepszych zespołów makroregionalnych i doskonale zaprezentowało nasze miasto w stolicy.

W skład trio wchodzą dwie młodziutkie skrzypaczki: Amelia Gurgacz – podopieczna Grażyny Dziok i Grażyna Bareła – uczennica Katarzyny Maliniak oraz najmłodszy w zespole Bartosz Jarosz – pianista z klasy Oksany Drozdowskiej.

W Ogólnopolskim konkursie o laury walczyły 52 najlepsze zespoły z całego kraju. Konkurencja więc była naprawdę duża.

„Dolce trio” – czyli z włoskiego „słodkie trio” zagrało adekwatnie do swojej nazwy. Przytoczymy tylko niektóre ze słów szanownego jury:
-„ogromna muzykalność, bardzo dobre wykonanie i dobór repertuaru”
-„mimo tak młodego wieku umiejętność gry zespołowej”
-„ładnie ustawione proporcje”

Wysoka ocena zaowocowała drugim miejscem na Ogólnopolskim podium. Radość i duma rozpiera młodych kameralistów, nauczycieli i dyrektora Andrzeja Smolika, który wszystkich motywował do pracy.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.