Sukces młodych gitarzystów PSM Sanok

02-04-2012

SANOK/STRZYŻÓW. Ogromny sukces odnieśli młodzi gitarzyści z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sanoku. Kolejny już raz potwierdzili swoją wysoką klasę, zdobywając najwyższe nagrody podczas X Regionalnych Przesłuchań Uczniów Klas Gitary, jakie odbyły się w Strzyżowie w dniach 26-27 marca.

W trzech kategoriach wiekowych wystąpiło 65 solistów ze szkół muzycznych regionu rzeszowskiego. Sanocką szkołę reprezentowało trzech uczniów i cała trójka wróciła z pierwszymi nagrodami. Pierwsze miejsce w grupie najmłodszej otrzymał Ernest Mołczan – naucz. Andrzej Siedlecki, natomiast w grupie drugiej i trzeciej bezkonkurencyjne okazały się Marysia Kozimor i Zuzia Kopiec – uczennice Iwony Bodziak.

Jury w składzie Leszek Suszycki (Uniwersytet Rzeszowski), Marek Nosal (Akademia Muzyczna w Katowicach) i Michał Nagy (Akademia Muzyczna w Krakowie) podkreśliło wysoki poziom wykonawczy sanockich uczniów.

Stoją od lewej: Zuzia Kopiec, Ernest Mołczan, Marysia Kozimor

Iwona Bodziak

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.