Sukces młodych gitarzystów PSM Sanok

SANOK/STRZYŻÓW. Ogromny sukces odnieśli młodzi gitarzyści z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sanoku. Kolejny już raz potwierdzili swoją wysoką klasę, zdobywając najwyższe nagrody podczas X Regionalnych Przesłuchań Uczniów Klas Gitary, jakie odbyły się w Strzyżowie w dniach 26-27 marca.

W trzech kategoriach wiekowych wystąpiło 65 solistów ze szkół muzycznych regionu rzeszowskiego. Sanocką szkołę reprezentowało trzech uczniów i cała trójka wróciła z pierwszymi nagrodami. Pierwsze miejsce w grupie najmłodszej otrzymał Ernest Mołczan – naucz. Andrzej Siedlecki, natomiast w grupie drugiej i trzeciej bezkonkurencyjne okazały się Marysia Kozimor i Zuzia Kopiec – uczennice Iwony Bodziak.

Jury w składzie Leszek Suszycki (Uniwersytet Rzeszowski), Marek Nosal (Akademia Muzyczna w Katowicach) i Michał Nagy (Akademia Muzyczna w Krakowie) podkreśliło wysoki poziom wykonawczy sanockich uczniów.

Stoją od lewej: Zuzia Kopiec, Ernest Mołczan, Marysia Kozimor

Iwona Bodziak

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."