Termomodernizacje za 3.5 mln zł

14-02-2012

Powiat Sanocki złożył wnioski do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizacje czterech swoich placówek oświatowych. Jeśli zostaną pozytywnie ocenione, samorząd wykona remonty na kwotę około 3.5 mln zł.

Projekt obejmuje prace przy budynkach Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr.5, Bursy Szkolnej, oraz budynku administracji i warsztatów w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji. Remonty zakładają wymianę okien, ocieplenie budynków, nową elewację, oraz wymianę instalacji centralnego ogrzewania. – W tej chwili nasz wniosek został zatwierdzony do dofinansowania i znajduje się na liście rankingowej, jeśli przejdzie nie wykluczone że już w marcu podpiszemy umowę – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 3.5 mln zł, z czego koszty kwalifikowane to 3.3 mln zł. Samorząd zapłaci 10% wkładu własnego, reszta to dofinansowanie z NFOŚiGW i kredyt z możliwością umorzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.