Uczniowie „Budowlanki” wykonują boksy dla zwierząt (VIDEO HD)

14-11-2012

SANOK / PODKARPACIE. W drugiej połowie października w Ośrodku Adopcyjnym dla Zwierząt w Sanoku rozpoczął się remont boksów dla psów, który wykonują uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Sanoku.

Ośrodek Adopcyjny dla Zwierząt powstał niespełna rok temu. Jego budowę poprzedziła kwesta i happening, którego organizatorem było Społeczno Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Ośrodek składa się z sześciu nowych boksów, oraz 4 obecnie przebudowywanych.

- Cieszymy się, że dzięki życzliwości dyrekcji, instruktorów a przede wszystkim uczniów sanockiej „Budowlanki”, możliwa jest przebudowa starszej części ośrodka. Zwłaszcza, że jako towarzystwo utrzymujemy się tylko z datków – mówi Jolanta Tomasik, prezes STOnZ w Sanoku.

Przebudowa boksów prowadzona jest przez uczniów szkoły zawodowej funkcjonującej w ramach Zespołu Szkół nr 4 w Sanoku.

- Warto pomagać, a tym bardziej jeżeli przy tym pomagamy zwierzętom – podkreśla Patryk Mitek, uczeń Zespołu Szkoły nr  4 w Sanoku.

W ramach przebudowy dwa boksy zostały już wykonane i trwają w nich prace wykończeniowe. Kolejne dwa zostaną zakończone najprawdopodobniej w ciągu najbliższych tygodniu, ale to w dużej mierze zależy od warunków atmosferycznych.

 

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.