REKLAMA

Urzędnicy wolontariuszami

SANOK. W starostwie powiatowym w Sanoku powstało koło wolontariatu pracowniczego. Swoje zawodowe umiejętności urzędnicy będą wykorzystywać w pomocy innym.

W starostwie powiatowym w Sanoku powstało koło wolontariatu pracowniczego. Swoje zawodowe umiejętności urzędnicy będą wykorzystywać w pomocy innym.

- Wspieramy sanocki wolontariat od samego początku kiedy powstał, czyli od jedenastu lat. U nas wolontariusze ma swoją siedzibę, pomagamy im w rozliczeniach finansowych, udostępniamy samochody, pomagamy pisać wnioski o dofinansowania – wylicza Maryla Kopiec naczelnik Wydziału Organizacyjnego, zajmująca się w starostwie wolontariatem.

Wolontariat pracowniczy jest bardzo popularny w krajach zachodnich. Do Polski dopiero wchodzi. – Polega on na angażowaniu się pracowników firmy czy przedsiębiorstwa w działalność na rzecz organizacji społecznych, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. W ramach wolontariatu pracowniczego, pracownicy – wolontariusze wykonują różnego rodzaju prace na rzecz potrzebujących. Bezpłatna pomoc merytoryczna specjalistów w różnych dziedzinach jest na wagę złota i może zdziałać wiele dobrego – tłumaczy Czesława Kurasz założycielka sanockiego wolontariatu.

Nie bez przyczyny ten rodzaj wolontariatu nazywa się pracowniczym. Nie istnieje on bowiem bez pomocy firmy. – Z jednej strony są więc pracownicy, którzy chcą coś robić, a z drugiej musi być poparcie ze strony szefostwa firmy. W sanockim starostwie mamy bardzo dobry klimat dla rozwijania naszej działalności i duże wsparcie ze strony pana starosty Sebastiana Niżnika – dodaje Czesława Kurasz.

Na zdjęciu: Czesława Kurasz – założycielka sanockiego wolontariatu i Jan Paszkiewicz – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

01-03-2012


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.