Wypił piwo, które znalazł… teraz stanie przed sądem rodzinnym

POWIAT BRZOZOWSKI. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jednośladem. Okazało się, że rowerzysta ma 16 lat i znajduje się w stanie po użyciu alkoholu.

W piątek, około godz. 23 w Grabówce policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę, którego pojazd nie był wyposażony w wymagane przepisami oświetlenie. W trakcie wykonywania czynności policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Poddali młodego człowieka badaniu na alkomacie. Wynik wskazał ponad 0,3 promila. 16-letni rowerzysta tłumaczył, że wypił piwo, które znalazł.

Nieletni po wykonaniu czynności został przekazany pod opiekę rodziców. Materiały w tej sprawie zostaną przesłane do sądu rodzinnego.

Przypominamy! Osobie, która rozpija małoletniego dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzozów

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."