SANOK: 50 pieszych popełniło wczoraj wykroczenia drogowe

11-04-2013

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci wczoraj przeprowadzali akcję „Pieszy”. Działania te są przez funkcjonariuszy prowadzone cyklicznie i mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. W trakcie prowadzonej akcji ujawniono 50 pieszych, którzy popełnili wykroczenia drogowe.

Działania trwały wczoraj od rana. Brało w nich udział 11 policjantów z sanockiej komendy. W trakcie prowadzonej akcji ujawniono 50 pieszych, którzy popełnili wykroczenia drogowe. 29 spośród nich ukarano mandatami karnymi, a wobec 21 zastosowano pouczenia.

Do najczęstszych wykroczeń należą przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej i przechodzenie przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Wczorajsze działania wykazały, że  znaczna większość sprawców wykroczeń to osoby starsze.

Statystyki policyjne pokazują, że w niektórych przypadkach do zdarzeń drogowych dochodzi z winy pieszych, którzy w sposób nieostrożny przechodzą przez jezdnię. Tego typu akcje mają na celu edukację i poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierujących.

źródło: KPP Sanok

foto: KWP

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.