Bohaterowie bajek umilą dzieciom pobyt w szpitalu (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Co zrobić aby pobyt w szpitalu dziecka był bardziej radosny? Nie kojarzył się z łóżkiem, w którym trzeba leżeć i bolesnymi zastrzykami, które nierzadko trzeba przyjmować? Receptę na to mają w sanockim szpitalu. Do świata rzeczywistego wprowadzają postaci z bajek.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO

Klatka schodowa przed oddziałem dziecięcym przeszła remont, była więc doskonała okazja aby jeszcze bardziej ją ożywić i upiększyć. Taki jest początek nowej bajki, pisanej a właściwie malowanej przez znaną malarkę Annę Marię Pilszak.
– Ponieważ jest to wielopoziomowa przestrzeń, będzie tutaj niebo, wyspa oraz morze. Będzie to kompilacja różnych bajek, które będą tworzyć własną historię –
wyjaśnia artystka.

Głównymi bohaterami malowideł będą postacie ze znanych bajek, tych starszych ale i tych najnowszych. Jak podkreśla artystka, przestrzeń do tworzenia daje wielkie możliwości.
- Mam zaplanowany ogólny szkic. Będzie on jednak modyfikowany na bieżąco. Tego wymaga ta przestrzeń - podkreśla malarka.

Pracę nad tym niezwykłym przedsięwzięciem potrwają około 10 dni.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."