Dzikie wysypiska śmieci przy ul. Konopnickiej i ul. Ustronie w Sanoku (ZDJĘCIA)

10-06-2013

SANOK / PODKARPACIE. Jak wynika z interwencji strażników miejskich, ostatnio w okolicach ul. Konopnickiej pojawiły się dzikie wysypiska śmieci. Funkcjonariusze szybko wykryli osoby, które są odpowiedzialne za ich tworzenie. Czekamy na Wasze zdjęcia dzikich wysypisk. Prześlemy je do Urzędu Miasta i opublikujemy w naszych serwisach.

Na jednej z działek ogródków działkowych na ul. Konopnickiej strażnicy miejscy odkryli dzikie wysypisko. Okazało się, że właściciel działki składował na niej kilkadziesiąt starych okien. Sprawca został pouczony i zobligowany do usunięcia odpadów. Tak się też stało i po krótkim czasie okna zostały wywiezione. Warto przypomnieć, że tego typu odpad przyjmuje bezpłatnie Gminny Punkt Zbiórki Odpadów Segregowanych.

Kilka dni później, w tej samej okolicy, na drodze prowadzącej na Cmentarz Południowy (ul. Ustronie) strażnicy odkryli kolejne składowisko odpadów. W toku działań udało się ustalić właścicielkę śmieci. Nie przyznała się do winy, dlatego sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd.

Przypominamy, że za zaśmiecanie otoczenia, a więc również wyrzucanie śmieci w nieprzeznaczonych do tego miejscach, grozi mandat od 50 do 500 zł.

Czekamy na Wasze zdjęcia dzikich wysypisk. Prześlemy je do Urzędu Miasta i opublikujemy w naszych serwisach. Materiały prosimy przesyłać na adres: redakcja@esanok.pl.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.